Gediz'de 8 bin 800 öğrenci eğitim görecek

Gediz'de 8 bin 800 öğrenci eğitim görecek
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 2013-2014 eğitim öğretim yılında toplam 8 bin 800 öğrencinin eğitim göreceği bildirildi.

Kurtuluş İlkokulu 1. sınıf öğrencilerini ziyaret eden Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, bu hafta başında 650 öğrencinin birinci sınıfa başladığını, 340 öğrencinin de anasınıfına başlayarak ilk kez eğitime adım attığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın uyum programı çerçevesinde okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin bir hafta önceden okullu olduklarını, 16 Eylül 2013 Pazartesi günü ise ilçe genelinde toplam 8 bin 800 öğrencinin okul yollarında olacağını ifade eden Aksoy, "Bilindiği üzere Bakanlığımız okul öncesi ve 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için normal iş takviminden bir hafta önce uyum eğitimine alınıyorlar. İlçemiz okullarının tamamında uyum programı başladı. Bu uyum programı süresinde veliler çocuklarını okullara alıştırıyor, arkadaş edinmelerini sağlıyorlar. Aynı zamanda öğretmenlere alışan minik öğrenciler, çeşitli etkinliklerle eğitim öğretime hazırlanıyorlar.

İlçede, biri özel 2 anaokulu, biri özel 17 müstakil ilkokul ve 9 birleştirilmiş sınıflı ilkokul, 1 İmam Hatip Ortaokulu, biri özel 16 ortaokul ve 9 lisede öğrencilerin eğitim öğretim göreceğini belirten Aksoy, şunları söyledi:

"Ayrıca Mesleki Eğitim Merkezi'nde 80 çırak öğrencimiz eğitim görmektedir. Bu yıl ilçe genelinde toplam 540 öğretmenimizle eğitim vereceğiz. İlköğretim çağındaki anasınıfı, ilkokul ve ortaokullarda 6 bin 200 öğrenci eğitim görecek. Liselerde ise 2 bin 600 öğrenciye eğitim verilecek.

Velilerimizin her zaman sınıf öğretmenleri ile diyalog içinde olmaları çocuklarının başarılarının artmasına katkı sağlayacaktır. Bulundukları yerleşim yerinde ilkokul, ortaokul veya lise olmayan öğrencilerimizin uygun taşıma merkezi okullara taşınmasına devam edilecek. Bu yıl toplam 2 bin öğrencimiz taşınacak. 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize ve öğrencilerimize fedakarca hizmet veren öğretmenlerimize, idarecilerimize üstün başarılar diliyorum."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com