Gediz'de eski çöp konteynırları değiştiriliyor

Gediz'de eski çöp konteynırları değiştiriliyor
Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Özyurt Mahallesinde bulunan çarşı içerisindeki eski çöp konteynırları değiştiriliyor.

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Özyurt Mahallesinde bulunan çarşı içerisindeki eski çöp konteynırları değiştiriliyor.
Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, 31 Ocak 2011 tarihinde Belediye ile Eray Temizlik Hizmetleri şirketi arasında imzalanan özelleştirme protokolü gereği çarşı içerisindeki tüm çöp konteynırlarının değiştirileceğini söyledi.
Eski çöp konteynırlarının ihtiyacı karşılamadığını belirten Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, özelleştirilen temizlik hizmetleri sözleşmesine göre çöp konteynırı yıkama ve dezenfekte aracı alarak halkın hizmetine sunan belediyenin çevre temizliği ve halk sağlığına büyük önem verdiğini, bu yüzden yeni temizlik araçlarına uygun olmayan konteynırları da değiştirdiklerini kaydetti.
Başkan Saraoğlu, "Temizlik işlerinin özelleştirilmesi ile sözleşmede geçen çöp konteynırı yıkama ve dezenfekte aracını alarak kentimizin hizmetine sunduk. Bu araç ayda iki kere olmak üzere ilçemiz genelinde bulunan tüm çöp konteynırlarını yıkayıp dezenfekte edecektir. Böylece daha temiz konteynırlar ile sivrisinekle mücadelemiz yeni bir boyut kazanacak. Bir diğer önemli araç ise 20 ton kapasiteli ve fonksiyonel donanımlı su tankeridir. Bu araçlara uygun olmayan ve eskiyen konteynırları da değiştirmeye başladık. İlk etapta çarşı içerisinde 14 adet konteynır değiştirildi. İlçemizi daha sağlıklı ve temiz bir çevreye kavuşturmak için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com