Gediz'de esnaf kefalet kredilerine indirim sevinci

Gediz'de esnaf kefalet kredilerine indirim sevinci
Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, esnaflara verilen kredi faizlerinin düşürülmesinin tüm üyelerini rahatlatacağını söyledi.

Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, esnaflara verilen kredi faizlerinin düşürülmesinin tüm üyelerini rahatlatacağını söyledi. 

Düşen kredi faizleri hakkında bilgi veren Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 30 Nisan 2013 tarihinde katıldığı TESKOMB bilgilendirme toplantısında esnafa müjde verildiğini hatırlattı. Buna göre bir yıl vadeli kredilerde yüzde 4, bir yılı geçen kredilerde ise yüzde 5 faiz uygulanacağını bizzat Erdoğan'ın açıkladığını söyleyen Akça "Bizlerin de katıldığı toplantıda verilen bu müjde ile Cumhuriyet tarihinde görülmemiş rekor bir faiz indirimi sağlanmıştır. 2001 senesinde faizlerin yüzde 67'lerde olduğunu düşünürsek bu faiz indirimi şu günlerde nakit sıkıntısı çeken esnafımıza can suyu olmuştur. Kooperatif kredilerinden daha düşük faizle kredi kullandıran başka bir kuruluş bulunmamaktadır. Zaten piyasa koşullarına göre çok avantajlı olan kooperatif kredilerinin yeni düzenlemeler sonrası esnaf ve sanatkarımız açısından cazipliği daha da artmıştır. Bundan böyle kullanılacak kredilere yansıyan yeni faiz oranı esnafımıza nefes aldıracaktır. Kredilerin geri ödenmesi konusunda esnafa yapılacak en iyi yardımın faiz oranlarının düşürülmesi olduğunun düşünüyoruz. Onun için yapılan bu düzenleme bizleri çok mutlu etmiş hizmet şevkimizi artırmıştır. Ayrıca verilen müjdeler sadece faiz indirimiyle kalmamış olup 11 Nisan 2013 tarihinden itibaren kooperatif kefaletiyle verilen kredilere verilecek olan kefaletlerde eş rızası da aranmayacaktır. Esnaflar tarafından sıkça eleştirilen kredilerde eş rızası şartının artık aranmayacak olmasının da biz esnaflar için önemli bir gelişme olmasından mutluluk duymaktayız" dedi.

Kooperatiflerin aldıkları masraf karşılıklarının yüzde 1,5'a, banka komisyonlarının ise 0,5'e düşürüldüğünü, ayrıca bu kredilerden banka hiçbir şekilde istihbarat ücreti almayacağını anlatan Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Akça, açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Bu değerli ortaklarımızın her zaman şikayet ettiği, başta alınan kesintilerin en asgari seviyeye inmesini sağlamakta olup esnafımız adına sevinçle karşılamaktayız. Kabaca 100 bin TL üzerinden bir hesap yapacak olursak 4 yıl vadeli kredilerde ödeyeceğiniz toplam faiz yaklaşık 13 bin 625 liradır. Yani 4 yıl vadeli 100 bin TL. olan kredi başvurunuzda yeni uygulamalarla hesaplandığında yaklaşık 9 bin lira civarında bir karımız olacaktır. Bu gerçekten önemli bir indirim olarak siz değerli ortaklarımıza yansıyacaktır. Geriye dönüp baktığımızda esnaf ve sanatkarımızın zor günlerden geçtiğini ve 2013 yılının esnaf ve sanatkarlarımız açısından bol kazançlı geçmesini temenni etmekteyiz. Siz değerli ortaklarımızın nakit ihtiyaçlarınızı en kısa zamanda çözmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle bu müjdeleri bizlere veren esnaf ve sanatkarımızdan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederiz."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com