“Gediz'de kış” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı

“Gediz'de kış” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Belediye ve Gediz Lisesi Fotoğrafçılık kulübü tarafından düzenlenen “Gediz'de Kış” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Belediye ve Gediz Lisesi Fotoğrafçılık kulübü tarafından düzenlenen “Gediz'de Kış” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.
Gediz Belediyesi ve Gediz Lisesi Fotoğrafçılık kulübü tarafından düzenlenen liseler arası “Gediz'de Kış” konulu fotoğraf yarışması ilçedeki fotoğraf ve sanat severlerin büyük ilgisini çekti.
Adnan Menderes Kültür Parkı'ndaki Park Orman Kafe'de gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllendirilirken, yarışmaya katılan fotoğrafların yer aldığı bir de sergi düzenlendi.
İlçedeki lise öğrencilerine yönelik fotoğraf sanatını sevdirmeye yönelik düzenlenen fotoğraf yarışması ve sergiye Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Fotoğraf Sanatçısı Dr. Ergün Karadağ, yarışmacılar ve sanat severler katıldı.
18 yarışmacının ilçe çevresinde çektiği kış manzaralarından oluşan 100 fotoğraf jüri üyelerince değerlendirildi. Yarışma sonunda Ahmet Kartal birinci, Harun Demiray ikinci ve Saide Cantürk üçüncülük elde ederken, Ali Yiğit Atalay Çelik ve Derya Oruç'un fotoğrafları mansiyon dalında en iyi kış manzarası fotoğrafı seçildiler. Sümeyra Ulu, Feyza Kulalı ve Nail Barın'ın fotoğrafları ise teşvik dalında seçildi.
Yarışma sonunda bir konuşma yapan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Liseler arasında fotoğraf sanatını yaygınlaştırmak ve sevdirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan tüm gençlere ve değerli jüri üyelerine teşekkür etti. Başkan Saraoğlu, 'Gençlerimizin eğitimlerinin her alanında faydalanmalarını sağlayacak, onların bilgi birikimleri yanında hayata bakış açılarını genişleterek gelişimlerini artıracak tüm projelere destek vermeye devam edeceğiz. Bu kapsamda geliştirilen projelerden biri olan Gediz'de Kış temalı fotoğraf yarışması liseli öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görmüştür. Bu tarz aktivitelerin ilçemizde çoğaltılması ve yaygınlaştırılması için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.
Daha sonra yarışmaya katılan misafirler ile öğrencilere Fotoğraf Sanatçısı Dr. Ergün Karadağ tarafından fotoğrafın dili ve tekniği ile ilgili bilgiler verildi.
Serginin incelenmesinden sonra yarışma birincisi Ahmet Kartal'a İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu tarafında fotoğraf makinesi, ikinci gelen Harun Demiray'a Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu tarafında cep telefonu ve üçüncülük elde eden Saide Cantürk'e de İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy tarafından saat hediye edildi.
Mansiyon dalında Ali Yiğit Atalay Çelik ve Derya Oruç ile teşvik dalında derece alan Sümeyra Ulu, Feyza Kulalı ve Nail Barın'a ise ünlü fotoğraf sanatçılarının çektiği fotoğrafların yer aldığı En İyi 500 Fotoğraf katalogu hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com