Gediz'de öğretmenler, grev ve eylem yaptı

Gediz'de öğretmenler, grev ve eylem yaptı
Eğitim Sendikası (Eğitim-Sen) Gediz Temsilciliği'ne bağlı bir grup öğretmen, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek ve eylemcilere destek vermek amacıyla grev ve eylem yaptı.

Eğitim Sendikası (Eğitim-Sen) Gediz Temsilciliği'ne bağlı bir grup öğretmen, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek ve eylemcilere destek vermek amacıyla grev ve eylem yaptı. 

Cumhuriyet Caddesi'ndeki Atatürk Parkı'nda bir araya gelen öğretmenler, burada çay içip sohbet ettikten sonra ellerindeki pankartlarla belediye önüne geldiler.

Burada bir basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Gediz Temsilcisi Ahmet Paksoy, Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek ve eylemcilere destek vermek amacıyla bir günlük grev yaptıklarını söyledi.

Konuşmasına, "Eşit, Özgür, Demokratik Bir Ülke, İş Güvencesi ve İnsanca Yaşam İçin Grevdeyiz!" diyerek başlayan Eğitim-Sen Gediz Temsilcisi Ahmet Paksoy, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Değerli Basın Emekçileri, Türkiye'de son bir haftadır yaşananlar, çok uzun süredir gecenin karanlığının hakim olduğu bir ülkede eşitliğe, özgürlüğe, demokrasiye hasret bırakılan tüm kesimlerin umutlarını yeniden filizlendiriyor. Silmeye, unutturmaya çalışanlara inat, topraklarımızda süren toplumsal mücadeleler tarihine yeni sayfaların eklenişine tanıklık ediyoruz. Taksim Gezi Parkı'na AVM yapılmasını dayatan talana ve ranta karşı başlatılan protestoları zor kullanarak bastırabileceğini zanneden AKP iktidarı tüm dikta rejimlerinin baş belası en sağlam kayaya, halka toslamış bulunuyor. Gezi parkındaki doğa katliamına karşı demokratik haklarını kullanarak tamamen barışçıl eylemler gerçekleştirenlerin canına kast eden boyutlara ulaşan devlet terörü ile karşılaşması yıllardır haksızlık ve hukuksuzlukla kuşatılanlar için bardağı taşıran son damla olmuştur. Baskı ve zulüm düzenine karşı ülkenin dört bir tarafında milyonların sahiplendiği, omuz verdiği Gezi Parkı direnişi bir halk hareketine dönüşmüştür. KESK olarak; tüm baskıların, devlet terörünün üzerine direniş kararlılığıyla yürüyerek ülkesine ve geleceğine sahip çıkan başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızı selamlıyoruz. Türkiye'nin aydınlık geleceği için yürütülen bu onurlu mücadelede hayatını kaybedenlerin ailelerine, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz"

Öğretmenler, yapılan açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com