Gediz'de örtü altı domates yetiştirme kursu

Gediz'de örtü altı domates yetiştirme kursu
Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Örtü Altı Domates Yetiştirme Kursu açıldı.

Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, Örtü Altı Domates Yetiştirme Kursu açıldı.
Gediz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından İlçeye bağlı Yenikent Beldesinin Gölcük Mahallesinde açılan Örtü Altı Domates Yetiştirme Kursuna seracılıkla uğraşan 25 kursiyer çiftçi katıldı.
Kendi seralarında yaklaşık olarak 3 ay uygulamalı Örtü Altı Domates Yetiştirme kursu gören kursiyerlere kurs sonunda törenle belge verildi.
Belge törenine İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kütahya Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Erdoğan Erik, İlçe Emniyet Müdürü Haci Çağlar, Gediz Orman İşletme Müdürü Nurettin Dağdelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Canata, Müdür Yardımcıları Ahmet Bozdeveci, Mürşit Ertem, Gölcük İlköğretim Okulu öğrencileri, kursiyerler ve belde halkı katıldı.
Törende bir konuşma yapan Gediz Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Canata, şimdiye kadar kendi bildikleri usullerle seracılık yapmaya çalışan çiftçilerin verilen kursla işin bilimsel ve teknik yönlerini öğrenerek daha donanımlı hale geldiklerini söyledi.
Modern seracılığı öğrenen çiftçilerin daha kaliteli ve verimli ürün elde ederek bölge ekonomisi ve istihdama katkı sağlayacaklarını belirten Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Canata, talep ve isteğe göre başka ürün dallarında da benzer kurslar düzenleyebileceklerini kaydetti.
Konuşmanın ardından İlçe Kaymakamı Çorumluoğlu, Kütahya Orman Bölge Müdürü Eryiğit, İlçe Garnizon Komutanı Erik, İlçe Emniyet Müdürü Çağlar, Gediz Orman İşletme Müdürü Dağdelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Canata tarafından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belge verildi.
Daha sonra tüm misafirlere gözleme ve ayran ikram edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com