Gediz'de özürlü memur seçme sınavı hazırlık kursu açıldı

Gediz'de özürlü memur seçme sınavı hazırlık kursu açıldı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Özürlü Memur Seçme Sınavı için hazırlık kursları açıldı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Özürlü Memur Seçme Sınavı için hazırlık kursları açıldı.
Kamuda özürlü istihdamını sağlamak üzere 29 Nisan 2012 günü yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı için Gediz Halk Eğitim Merkezi'nde ücretsiz olarak açılan hazırlık kurslarına en az lise mezunu özürlü gençlerin katılabileceği bildirildi.
Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mürşit Ertan, günlük 6 saat, toplam 216 saat olmak üzere 02.03.2012 tarihinde başlayan hazırlık kurslarının 27.04.2012 tarihine kadar devam edeceğini, kurslarda Türkçe 1, Türkçe 2, Matematik 1, Matematik 2, Türkiye Coğrafyası, Temel Yurttaşlık Bilgileri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konularında temel bilgiler verileceğini söyledi.
Türkçe öğretmenleri Ufuk Aksu ve Erdal Gezer, Matematik öğretmenleri Abdullah Yeşilyurt ve Mehmet Özışık, Tarih Öğretmeni Vedat Akan, Coğrafya Öğretmeni Şaban Mutlu ve Temel Yurttaşlık Bilgileri Öğretmeni Ömer Faruk Er tarafından verilecek kurslara 12 öğrenci katılacağını kaydeden Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mürşit Ertan, "Özürlü Memur Seçme Sınavlarına başvuruda bulunan adaylar için Gediz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Coğrafya, Matematik, Tarih, Güncel Konular ve Türkçe olmak üzere 5 ana dersten verilen kurslar, Gediz Halk Eğitim Merkezi Salonunda 12 kursiyerle başlamıştır. Sınava girecek bütün özürlülerin kurslara katılmasını bekliyoruz. 216 saatlik bu temel bilgi ve genel kültür kurslarının, özürlü gençlerimizin hayatına yön vereceğini bilmelerini isterim.
Gediz Halk Eğitim Merkezi'nin 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında açmış olduğu kursları çeşitlendirecek olursak, bunlar İngilizce, Arapça kursları, SBS ve bazı sınavlara hazırlık kursları, Bilgisayar İşletmenliği kursları, Ev yemekleri hazırlama kursları, Doğalgaz ve kalorifer ateşçiliği kursları, Giyim ve nakış kursları, Cenaze hizmetleri kursları, Bağlama-gitar-keman kursları, Halk oyunları ve Spor kursları olmak üzere değişik alanlarda kurs hizmetlerimiz devam etmektedir. Arzu eden ve meslek öğrenmek isteyen vatandaşlarımız açmış olduğumuz bu kurslara kayıtlarını yaptırıp kurslara devam ederek bu güzel iş imkanlarından faydalanabilirler" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com