Gediz'de şampiyonluk kutlaması pahalıya mal oldu

Gediz'de şampiyonluk kutlaması pahalıya mal oldu
- Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Süper Lig şampiyonluk kutlaması için düzenledikleri konvoyda korna ve müzik çalan 172 taraftara 77'şer lira para cezası kesildi.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Süper Lig şampiyonluk kutlaması için düzenledikleri konvoyda korna ve müzik çalan 172 taraftara 77'şer lira para cezası kesildi. 

Geçtiğimiz 5 Mayıs 2013 Pazar günü, Galatasaray'ın Sivasspor'u 4-2 yenerek Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu ilan etmesi üzerine Gediz'deki Galatasaray taraftarları konvoy düzenlemişti. Konvoyun Atatürk Caddesi ile Saygılar Caddesi'nin kesiştiği noktada denetleme yapan trafik polisi, korna ve müzik çalarak kamunun rahat ve huzurunu bozdukları gerekçesiyle 172 kişiye 77'şer lira para cezası kesti.

Kesilen cezaları hak etmediklerini belirten Galatasaray taraftarları, Fenerbahçe taraftarlarıyla birlikte Atatürk Parkı'ndaki çay bahçesinde tepkilerini dile getirdiler. Gediz Galatasaray Derneği Başkanı Cengiz Özçelik, dernek yöneticileri Ahmet Karaboğaz, Hilmi Akçapınar, Önder Kıcıroğlu ve 40'a yakın Galatasaray Derneği üyesi ve Fenerbahçelinin bulunduğu toplantıda, kesilen cezaları hak etmediklerini ve konunun yetkililerce olumlu yönde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Başkan Özçelik şöyle konuştu: 

"Yılda bir defa olan bir olay bu. Galatasaray şampiyonluğunu ilan etti, Gediz de tabii ki sevindi. Sevindi ama sevinmez oldu yani. Çünkü, duyduğumuza göre 172 tane arkadaşımız ceza yedi. Yani bu Türkiye'de sevinmek de artık parayla olmaya başladı. Böyle olaylar olmasını istemiyoruz. Gerçek suçlu vardır mutlaka cezası verilsin, ama sıradan herkese olmaz yani. Yanlış bir durum, yanlış bir tutum. Sayın büyüklerimize buradan sesleniyoruz. Lütfen bunlar değerlendirilsin. Burada gösterdiğimiz konvoyda olan arkadaşların cezaları. Yani bunlar ele avuca sığmayan lüzumsuz şeyler. Hiç olmazsa milletin sevinmesine destek olun, yılda bir gün olsun sevinsin."
Gediz Galatasaray Derneği yöneticilerinden Ahmet Karaboğaz da, yetkili mercilerin caddeyi kapatmasına teşekkür ederek, "Orada elini kamera alıp da bütün araçları çekip, sonra ertesi gün oturup da istisnasız her arabanın plakasına ceza yazılması üzüntü verici bir şey. Biz yasalara aykırı bir davranışta bulunmak istemiyoruz, yapmıyoruz da. Bizim taşkınlık yapmadan eğlence özgürlüğümüz, gezmemiz, dolaşmamız engelleniyor. Bu olay sadece Gediz'de değil, Türkiye'nin 81 ilinde, ilçesinde her yerde olan bir şey. Nerede yazılmış bu kadar ceza. Böyle bir şey olmaz. Bizim bu toplantıdaki amacımız öncelikle bu kesilen cezalara bir tepki, arkasından da dostluk ve arkadaşlık gösterisi yapmak. Aldığımız duyumlara istinaden böyle bir şeye izin verilmeyeceği söylenildi. Böyle bir şey yaparsanız mahalli takımların eğlencelerine konvoylarına katılamayacağı söylendi. Burası Türkiye Cumhuriyeti, burası Cumhuriyet. Burada bizim basın özgürlüğümüz, eğlence özgürlüğümüz var. Bunu kimse engelleyemez. Biz bunu dile getirmek istiyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından dernek üyeleri kendi aralarında değerlendirmelerde bulundular.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com