Gediz'deki yatırımlara inceleme

Gediz'deki yatırımlara inceleme
AK Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Gediz'deki yatırımları gezerek incelemelerde bulundu.

AKP Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Gediz'deki yatırımları gezerek incelemelerde bulundu.
Gediz Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) ve HG Enerji Elektrik santralını gezen Kütahya Milletvekili Aksoy, son yıllarda yapılan yatırımların Gediz'e güç verdiğini söyledi.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Ahmet Tan ile birlikte ilçeyi dolaşan Kütahya Milletvekili Aksoy, Organize Sanayi Bölgesinde yeni açılan BKT Seramik tesislerinde firma yetkililerinden bilgi aldı. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Soner Aksoy, lokomotif sektör olarak değerlendirdiği seramik üretiminin ilçe ekonomisi ve istihdam yönünden büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.
Gediz Organize Sanayi Bölgesi'nde diğer tesisleri dolaştıktan sonra HG Enerji tarafından yapılmakta olan Doğalgaz Dönüşüm Elektrik Santralı inşaatında incelemelerde bulunan Milletvekili Aksoy, ülkemizde son yıllarda yenilebilir enerji alanı başta olmak üzere enerjinin her alanında yatırımların birbiri ardına geldiğine işaret ederek, önemli enerji yatırımlarından birinin Gediz'de yapılıyor olmasından mutluluk duyduğunu belirtti.
Milletvekili Aksoy, “Gediz son yıllarda gerçekleşen yatırımlarla çağı yakalamış ve ekonomisindeki gelişmeleri doğru değerlendiren bir ilçe olmuştur. Gediz Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlayan BKT Seramik istihdam açısından olduğu kadar ilçe ekonomisine katkıları açısından da önemli bir konuma sahiptir. Önümüzdeki süreç içerisinde iki kat daha artırılacak üretimle ilçede lokomotif sektör haline geleceği şüphesizdir. HG Enerji tarafından yapımı devam eden ve 2010 yılı içerinde üretime başlayacak olan doğalgazdan elektrik üretecek santral, 52 Mw üretimi ile Gediz Organize Sanayi Bölgesi ve Şehir merkezinde kesintisiz enerji anlamına gelmektedir. Çevreye hiçbir zararı olmayan bu santraller beraberinde birçok yatırımı daha getirecektir. Gediz çok yönlü olarak ilerlemektedir. Ekonomi, istihdam, eğitim ve şehircilik adına birbiri ardına gelen yatırımlar ilçenin bölgedeki konumunu değiştirmiş ve geleceğin kenti konumuna gelmesini sağlamıştır. Yatırımcıları davet ederek Gediz'de yatırım yapmalarına olanak sağlayan ve bu konuda her türlü imkanı sağlayan Gediz, gelecekte sanayi kenti olma yolunda ilerlemektedir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com