Gediz'in sorunları masaya yatırıldı

Gediz'in sorunları masaya yatırıldı
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, mahalle muhtarları ile ilçe meseleleri hakkında bir toplantı düzenleyerek, tüm şehir sorunlarını masaya yatırdı.

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, mahalle muhtarları ile ilçe meseleleri hakkında bir toplantı düzenleyerek, tüm şehir sorunlarını masaya yatırdı.

GDZ Gediz Otel'de düzenlediği kahvaltıda mahalle muhtarları ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verirken, muhtarların da dertlerini dinledi. Kahvaltının ardından yaptığı toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, mahalle muhtarlardan gelen bilgiler doğrultusunda belediyenin çalışmalarına yön verdiklerini ve muhtarlarla düzenli olarak toplantılar yapmaya devam edeceğini söyledi. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda, muhtarlardan her mahalledeki eksiklikler ve yapılması gerekenler konusunda gerekli bilgileri alarak, ilerleyen günlerde de kendisine düzenli olarak bilgi aktarılmasını isteyen, göremedikleri konular hakkında muhtarlar sayesinde bilgi edindiklerini ifade eden Başkan Saraoğlu, "Muhtarlarımızdan edindiğimiz bilgileri değerlendiriyoruz ve gereken neyse hemen yerine getiriyoruz.

Bu toplantımızda, önümüzdeki süreç içerisindeki çalışma programını mahalle muhtarlarımızla paylaştık. Programa sizlerin büyük katkısı olacaktır. Bizlere bildirdiğiniz çalışmalarla halkımıza daha iyi hizmet ediyoruz" dedi.

Muhtarlara, 2013 programında yer alan konuları kısaca anlatan Başkan Saraoğlu, sözlerine şöyle devam etti.:
"İlçemiz, yatırımları ile büyüyen ve gelişen bir kenttir. Gelişen bir kentin ihtiyaçları da büyüme hızıyla orantılı olarak artmaktadır. Bu açıdan konut sıkıntısının önüne geçmek amacıyla TOKİ ile gerçekleştirilen işbirliği ile Umurbey Mahallemizde üçüncü etap konutların yapımı için çalışmalar kısa sürede başlayacaktır. İhale tamamlanmış ve yer teslimi yüklenici firmaya yapılmıştır. Ayrıca, eğitim açısından da artan nüfusa orantılı olarak burada yeni bir okul yapımına başlanmıştır. Bildiğiniz üzere Gediz Göleti yapımı devam etmektedir. Firma yetkilileri çalışmalarına başlamıştır. 25 yıllık gölet hayali gerçeğe dönüşmektedir. Sulu tarım hayali ile yaşayan köylümüz bu gölet ile tarım alanında büyük bir gelişme yaşayacak ve böylece şehir ekonomimiz gelişme sağlayacaktır. İlçemizin havası bile değişecektir. Ulaşılabilir olmak kentlerin en öneli değerlerinden biridir. Bu bakımdan Gediz, son yıllarda yapılan çalışmalarla ulaşılabilir kentler arasında yerini almıştır. Kütahya-Gediz Karayolu yapımı devam etmekte olup yakın zamanda Gediz-Uşak Bölünmüş Karayolu ihalesi yapılacaktır.

Ilıca kaplıcamız içinse projemizi hazırladık. Projemiz hayata geçtiğinde bölgede adından bahsedilen bir turizm merkezi olacaktır. Ayrıca Ilıca Kaplıcası'nın soğuk su ihtiyacını karşılamak amacıyla su terfi hattı çalışmalarımız tamamlanmak üzeredir. Böylece 20 yıllık soğuk su ihtiyacı karşılanmış oldu. Ayrıca Ilıca Kaplıcasında bulunan derede ıslah çalışmaları yapılmıştır. DSİ tarafından gerçekleştirilen çalışma ile dere yatağı komple beton zemin yapılmış ve 3 metre yüksekliğinde istinat duvarları çekilmiştir. Muratdağı Kaplıcamız bu yıl kayak merkezini tanıtmış ve kayak merkezinin tamamlanması amacıyla yatırım yapılabilmesi gerekmektedir. Bu konuda çalışmalarımız devam edecektir. Muratdağı termal ile kayak turizmini birleştirecek dünyadaki tek merkezdir.

Adnan Menderes Yaşam Parkı çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir. Son olarak masal parkı çizgi kahramanlar yerleştirilmiş ve gölet etrafı çim kaplaması yapılmıştır. Gediz Belediyesinin ve bölgenin en büyük yeşil alan düzenlemesi olan Adnan Menderes Yaşam Parkı daha şimdiden halkımızın cazibe merkezi olmuştur. Bu yaz sezonunda tamamlanarak tam faal şeklini alacaktır."
Önümüzdeki günlerde Adnan Menderes Yaşam Parkı'nda Hıdrellez etkinliği düzenleyeceklerini, ilçede uzun zamandır unutulan bu geleneği tekrar gündeme getirerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacaklarını anlatan Başkan Saraoğlu, "Şehrimizin sokak, cadde ve ana arter düzenleme çalışmaları devam edecektir. Kilit parke ile gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları şu an sanayi sitesinde devam etmekte olup akabinde Uluoymak caddesinde çalışmalar sürdürülecektir. Asfalt şantiyemizde yenileme yaparak doğalgaz kullanıma geçilmiştir. Bu sezonda asfaltlama işlemleri devam edecektir. Ayrıca mahalle muhtarlarımız ile görüşmelerimizi daha da sıklaştıracağız ve hemen hemen her gün bir mahalle muhtarımız ile birlikte mahalle içerisinde keşifler yaparak gereken iş ve işlemleri yerinde tespit edecek ve hemen müdahale edilmesi amacıyla yapım planımıza dahil edeceğiz" diye konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com