Gedizli Esnafın örnek çevre duyarlılığı

Gedizli Esnafın örnek çevre duyarlılığı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 10 adet atık pil getirene 2 yeni çelik pil hediye ediliyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, 10 adet atık pil getirene 2 yeni çelik pil hediye ediliyor.
Ziraat Bankası Gediz Şubesi karşısında fotoğrafçılık yapan İbrahim Genç, atık pillerin geri dönüşümünü sağlamak ve çevreyi korumak için 1 yıldan beri atık pil topladığını söyledi. Ferdi olarak başlattığı Atık Pil Toplama kampanyasında kendi işyerine koyduğu atık pil kutusuna ilave olarak komşu esnafların işyerlerine birer atık pil kutusu koyan İbrahim Genç, İlçe Kaymakamlığı, belediye ve okullar ile işbirliği yaparak kampanyayı genişletmeyi düşündüğünü belirtti.
10 adet atık pil getiren her kişiye 2 yeni çelik pil hediye edeceğini ifade eden İbrahim Genç, '25 yıldan beri esnaflık yapıyorum. Mesleğim gereği çok fotoğraf makinesi ve pil sattım. Bizlerle birlikte çeşitli satış noktalarından piyasaya sürülen pillerin kullanılıp doğaya atıldığını her gördüğümde içim sızlamaya başladı. Bu yanlışa karşılık bir yıl önce aklıma Atık Pil Toplama kampanyası fikri geldi. Atık pil toplamayı yıllar önce başlamış olmak isterdim. Sadece bir yıl içersinde topladığım pil sayısı 10 bini geçti. Geç de olsa tüm vatandaşlarımızı doğa için el ele vermeye çağırıyorum' dedi.
Genç, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile yapılacak olan bir anlaşmayla belli tarihler arasında daha kapsamlı Atık Pil Toplama kampanyası düzenlenerek, toplanan pillerin geri dönüşüme gönderilebileceğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com