Gedizli gurbetçiler de Neo-Nazi kurbanı mı?

Gedizli gurbetçiler de Neo-Nazi kurbanı mı?
16 OCAK 2011 TARİHİNDE ALMANYA'NIN WUPPERTAL KENTİNDE YANGINDA ÖLEN HATİCE GÜR VE KIZLARI ELİF İLE ESRA'DA KUNDAKLAMA SONUCU MU ÖLDÜRÜLDÜ?

16 OCAK 2011 TARİHİNDE ALMANYA'NIN WUPPERTAL KENTİNDE YANGINDA ÖLEN HATİCE GÜR VE KIZLARI ELİF İLE ESRA'DA KUNDAKLAMA SONUCU MU ÖLDÜRÜLDÜ?
İHSAN TUNÇOĞLU AKİS KÜTAHYA
16 Ocak 2011 tarihinde Almanya'nın Wüppertal kentinde 4 katlı binanın çatı katında çıkan yangında ölen Gedizli talihsiz anne ve 2 kızı da neo-nazilerin kurbanı mı?….
Kütahya'nın Gediz İlçesi Gümele Beldesinden olan ve 7 yıl önce Almanya'ya giden Eyüp Gür (30)'ün karısı Hatice (26) ve kızları Elif (2) ve Esra(5) çıkan yangında yanarak ölmüşlerdi. Baba Eyüp Gür ise helikopterle Dortmunt'a gönderilerek tedavi edilmiş ve kurtarılmıştı.
Çocuklarını kurtarmak isterken yanarak can veren Hatice Gür'ün yakınlarının bu konuda şunları söylediği öğrenildi. “Acımız dinmiyor. Evlatlarımızı yakan ateş bizim yüreğimizi de hala yakıyor. Olay günü Wüppertal Belediye Başkanı ve yetkililer canla başla yardım etmişler. Olayın kundaklama olmadığını söylemişler. Yangının çocukların odasındaki perdelerin tutuşması sonucu çıktığını söylemişler. Bu insanların candan çabalarına ve üzüntülerine ve kundaklama olmadığına inandık. Ama son gelişen olaylarda neo Nazilerle ve karanlık güçlerin işbirliği ile öldürülen Türklerin acıları ve meydana çıkan gerçeklerle içimize kurt düştü. Acaba zavallı yavrularımız da kundaklama sonucu mu hayatlarını kaybettiler .Bu ihtimalin araştırılmasını istiyoruz. Bunun için hem kendi mercilerimize hem de Alman Makamlarına müracaat edeceğiz”
Alman yetkililer son günlerde Almanya'da yaşanan kundaklama cinayetlerinin ardında kimlerin olduğunu araştırıyor. Özellikle Türk kamuoyu ve gurbetçi vatandaşlarımız incelemeyi merakla takip ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com