Gedizliler Sağlık Meslek Hizmetleri Yüksekokulu istiyor

Gedizliler Sağlık Meslek Hizmetleri Yüksekokulu istiyor
Gediz ilçesinde, Sağlık Meslek Hizmetleri Yüksekokulu açılması için Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü'ne başvuru yapıldı.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Sağlık Meslek Hizmetleri Yüksekokulu açılması için Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü'ne başvuru yapıldı.
Gediz'de 2 yıllık Sağlık Meslek Hizmetleri Yüksekokulu açılması için İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gediz Belediye Başkanı ve Gediz Meslek Yüksekokul Dernek Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu, Gediz Meslek Yüksekokulu Dernek Üyeleri Mustafa Dönmez, İbrahim Başol ve Murat Ergöçmen gibi ilçenin önde gelen isimlerinden oluşturulan heyet, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret etti.
Sağlık Meslek Hizmetleri Yüksekokulu açılması konusunda yapılan görüşmeler hakkında bir açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, yaklaşık 20 yıldan beri eğitim veren ve ilçenin eğitim kalitesini artıran Gediz Meslek Yüksekokulu yanında Sağlık Meslek Yüksekokulu kurulması için talepte bulunmak üzere bir heyet oluşturarak DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret ettiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, kendilerini memnuniyetle karşılayan Rektör Karaaslan'a, ilçede açılmasını istedikleri Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu öğrencileri için barınma alanları ve her türlü ihtiyacı karşılayabilecek imkanların mevcut bulunduğunu ifade ettiklerini belirtti.
Başkan Saraoğlu, "Sayın Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan ilçede yapılacak olan 500 kişi kapasiteli YURTKUR Öğrenci Yurdu binası ile yükseköğrenim öğrencilerinin geleceğe yönelik barınma sorununun giderildiğini, Gediz'in okulla yakından ilgilendiğini bildiğini ve konunun değerlendirilerek kısa sürede konuya cevap vereceklerini belirtti.
Gediz Meslek Yüksekokulu bugün 2 bin öğrenci sayısına ulaşmış ve 5 bin öğrenci hedefi ile eğitimini sürdürmektedir. Gediz halkı ise Meslek Yüksekokuluna gerekli ilgi ve alakayı göstererek eğitim, derslik, laboratuar kalitesinin yükselmesi için okula yatırım yapmış ayrıca öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her türlü gereksinimi bünyesine kazandırmıştır. Yaptığımız ziyaret sonucunun olumlu olarak değerlendirilmesini ümit ediyoruz. Böylece ilçemizde bir yüksekokul daha açılacak ve Gediz eğitim kenti olarak büyük bir adım daha atacaktır" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com