Gel Diyarbakır'a gidelim Drogba!

Gel Diyarbakır'a gidelim Drogba!
Suat Kılıç, “Bu ülkede ırkçılık olmaz” dedi. Drogba “Ben Türkiye’de mutluyum” cevabını verdi. Bakan da Fildişili’ye resmi davet yaptı.

Akşam gazetesinden Murat Tarhan’ın haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yıldız futbolcu Didier Drogba’yı Diyarbakır’a davet etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan örnek davranış...

Kılıç, muz olayları ile gündeme gelen derbi sonrası Galatasaraylı Drogba ile Fenerbahçeli Webo’yu bir araya getirdi. Bakan, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da iki yıldız ile bir yemekte buluştu ve ırkçılık konusunda sohbet etti.

Fenerbahçe tribünlerinden gösterilen muzlar nedeniyle ırkçılık iddiaları ortaya atılırken, Şükrü Saracoğlu’ndaki bu olay Sarı-Lacivertli takım ile G.Saray arasında ırkçılık kavgasına da yol açmıştı. Bakan Kılıç, iki takımın siyahi oyuncularını bir araya getirip örnek mesajlar verdi.

BU ÜLKEDE IRKÇILIK OLMAZ Kİ

DROGBA ile Webo, Türkiye’de bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirtirken Kılıç, G.Saray’ın Fildişili yıldızına hem garanti verdi hem de tarihi bir teklifte bulundu: “TÜRKİYE’DE ırkçılık olmadı, olmayacak da. Hem inancımız hem geleneklerimiz buna karşı. Üstünlük ancak iyi insan olmakla mümkündür. Irkçılık bizim genlerimizde yok. Bu ülkede ırkçılık olsaydı Doğu’da yıllarca terörle mücadele ettik, o zaman ırkçılık olurdu. Bu ülkenin her tarafı bir. Doğusu da batısı da... Keşke vaktin olsa da seninle birlikte Diyarbakır’ı, G.Antep’i, Van’ı, Urfa’yı gezsek.”

HER TARAFI MERAK EDİYORUM

DROGBA da Bakan Kılıç’ın bu nazik teklifi karşısında duygulanırken, “Ben Türkiye’de çok mutluyum. Türk insanını çok sevdim. Şu an İstanbul’da yaşıyorum ama Türkiye’nin her yerini çok merak ediyorum. Bu ülkenin her tarafını görmek isterim” yanıtını verdi.

İkiniz de manken gibisiniz!..

BOĞAZ’DAKİ yemekte ilginç espriler de oldu. Bakan, takım elbiseleri ile dikkat çeken iki yıldıza takıldı; “Manken gibisiniz.” Drogba “Futbolcuyuz, iyi giyinmesini biliriz” cevabını verdi.

Drogba, yemekte “İyi ki Türkiye’ye gelmişim. Burada adeta kendime geldim” dedi. Webo da F.Bahçe’ye çabuk adapte olmasında kaptan Volkan Demirel’in büyük katkısı olduğunu anlattı. (AAK)

Akşam

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com