Geleceğe yönelik hedeflerinizi şimdiden belirleyin”

Geleceğe yönelik hedeflerinizi şimdiden belirleyin”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Derbent köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve kendilerine hedef belirlemeleri konusunda telkinde bulunan Vali Çakacak, Uşak'ın son yıllarda eğitimde ya

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Derbent köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve kendilerine hedef belirlemeleri konusunda telkinde bulunan Vali Çakacak, Uşak'ın son yıllarda eğitimde yakaladığı başarının sürekli hale gelmesini arzu ettikleri söyledi.
Vali Özdemir Çakacak her köy ziyaretinde olduğu gibi Derbent Köyü ziyareti sırasında da çocuklar ve yaşlılarla yakından ilgilendi. Köydeki ilköğretim okuluna giderek sınıfları gezen, öğrencilerin ve okulun sorunları hakkında bilgi alan Vali Özdemir Çakacak, okul öncesi eğitimde yüzde yüz başarı elde ettiklerini kaydetti. Gittiği her yerde çocuklarla yakın ilişki kuran, öğrencilere gelecekle ilgili hedeflerini soran Vali Özdemir Çakacak, Derbent köyü İlköğretim Okulu öğrencilerine de “Başarılı olmak için kendinize hedef belirleyin”dedi.

“ÖDEVLERİNİZİ VE İŞİNİZİ YARINA ERTELEMEYİN”
Köy okulunda öğrencilere hitaben; geleceğe yönelik hedefleri olan planlı ve disiplinli çalışan öğrencilerin daima başarıyı yakaladığını söyleyen Vali Çakacak, “Sizler bizim geleceğimiz yarınlarımız ve bu ülkenin geleceğisiniz. Şunu hiç unutmayın sizin tek bir hedefiniz olmalı o da çok çalışmak. Öğretmenlerinizin anlattıklarını, öğrettiklerini can kulağı ile dinleyin. Hiçbir işinizi ve ödevlerinizi yarına ertelemeyin. Hedefinizi yüksek tutun, daima büyük düşünün, planlı ve disiplinli çalışın. Geleceğe yönelik büyük hedefleri olan, büyük düşünen planlı ve disiplinli çalışanlar mutlaka başarılı olur”dedi.

“SINAVLARDAKİ BAŞARI BİZİ GURURLANDIRDI”
Derbent İlköğretim Okulu öğrencilerinin geleceğe yönelik hedefleri karşısında memnuniyetini ifade eden vali Özdemir Çakacak, “Geçen yıl 32 pilot il arasında yer aldığımız okul öncesi eğitimde okullaşma oranımız yüzde yüze ulaştı. Eğitim okuldan önce ailede başlar, okulda pekişir ve gelişir. Çocukların zihinsel gelişimi okul öncesinde başlamaktadır. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığımız geçen yıl ilimizin de içinde bulunduğu 32 ilde okul öncesi eğitimi zorunlu kıldı. Bu sayıya bu yıl 24 il daha ilave olacak ve önümüzdeki yıllarda illerimizin tamamında zorunlu olacak. Geçen yıl okul öncesi eğitim ilimizde zorunlu oldu ve okul öncesi eğitimde okullaşma oranı % 100 yüz oldu. Bu son derece memnuniyet verici bir durumdur. Bu durum insanımızın, velilerimizin ne kadar duyarlı olduğunu göstermektedir” dedi.
Türkiye'nin eğitime büyük önem verdiğini ve genel bütçeden en fazla payın eğitime ayrıldığını da belirten Özdemir Çakacak, “Genel bütçeden eğitime ayrılan pay her geçen yıl artıyor. Bu gelişmiş ülkelerde de böyledir. Fiziki mekânların iyileşmesine diğer unsurlar olan öğretmen-öğrenci ve veli işbirliğini ilave ettiğimizde başarı yakalanmaktadır. Bu yıl hem SBS, hem de LYS dediğimiz üniversite sınavlarında öğrencilerimizin aldığı sonuçlar göğsümüzü kabarttı. TS de Türkiye 3. su, TM de 7, ve MF Türkiye 5.ligini elde ettik. İlimiz için bu gurur verici tablo tesadüfî değildir. Bir çabanın, emeğin ürünüdür. Öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi bu başarıdan dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLERİMİZE OLAN GÜVENİMİZ TAM”
Vali Çakacak Okul ziyaretinde öğretmenlere güvendiklerini de kaydederek şöyle devam etti; “İyi yetişmiş, nitelikli, idealist öğretmenlerimizle, böyle güzel okullarımızda ülkemizin geleceği olan sevgili öğrencilerimizi iyi ahlaklı ve karakterli, kendine güvenen, Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyetin temel niteliklerine saygılı, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, araştırmacı ve büyük düşünen, hedefini belirleyip o hedefe ulaşma konusunda her türlü çabayı gösteren gençler olarak yetiştirmek hepimizin görevidir. Sadece öğretmenlere değil herkese görev düşmektedir. Hedefimiz Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaştıracak kaliteli ve çağı yakalayan, bilgi toplumu olmanın gereğini yakalamış eğitimdir. Bu da idealist, çalışkan öğretmenlerimiz, bilgiye susamış öğrencilerimiz, ilgili, alakalı, bilinçli velilerle mümkündür. Değerli öğretmenler, çocuklarımızın aydınlık yarınlara hazırlanmasında, kendine güvenen, araştırıcı, hayatın her alanında başarılı insanlar, gençler yetiştirmede en büyük görev sizlere düşmektedir. Unutmayınız ki hedefimiz çağdaş uygarlık düzeyini yakalamış, uluslar arası arenada söz sahibi güçlü bir Türkiye'dir. Bu hedefe ulaştıracak olan da eğitimdir ve eğitimin en önemli bileşeni olan sizlersiniz”

“ÇOCUKLARINIZI LİSE VE ÜNİVERSİTEYE DE GÖNDERİN”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, köylerde yaşayan çocukların çoğunun 8 yıllık zorunlu eğitim sonrası okula devam etmediğini ifade ederek köylerdeki çocukların şehirlerde olduğu gibi lise ve üniversite eğitim alması gerektiğini söyledi. Maddi durumu olmadığı için liseye gidemeyen köy çocuklarına maddi destek vereceklerini belirten Çakacak, köylülerden bu konuda hassasiyet istedi.
Vali Çakacak, “Köylerimizdeki çocuklarımızın da lise ve üniversite eğitim almasını arzu ediyoruz. Eğitim herkesin en temel hakkı. Çocuklarınızı zorunlu eğitim sonunda okula göndermeye devam edin. Bilgi ve teknoloji çağında olduğumuz bu devirde köylerimizde yaşayan çocuklarımızın da lise ve üniversite eğitimi almasını istiyoruz. Anne babalar ve bizlerde çocuklarımızı okumaları için özendirmeliyiz. Ben köylü vatandaşlarımızdan bu konuda hassas davranmalarını istiyorum”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com