''Geleceğimiz Erimesin'' Projesi

''Geleceğimiz Erimesin'' Projesi
TEMA Vakfı ve TURMEPA Deniz Temiz Derneğince hazırlanan ''Geleceğimiz Erimesin'' projesi kapsamında küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle ilgili eğitim verilen tır, Kütahya'ya geldi.

TEMA Vakfı ve TURMEPA Deniz Temiz Derneğince hazırlanan ''Geleceğimiz Erimesin'' projesi kapsamında küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle ilgili eğitim verilen tır, Kütahya'ya geldi.
KÜTAHYA - TEMA Vakfı ve TURMEPA Deniz Temiz Derneğince hazırlanan ''Geleceğimiz Erimesin'' projesi kapsamında küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle ilgili eğitim verilen tır, Kütahya'ya geldi.
TEMA Vakfı eğitim uzmanlarından Gönül Arın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin illerde yürütülmesi amacıyla hazırlanan mobil eğitim tırının Kütahya Azerbaycan Parkı'nda konuşlandırılarak eğitim programına başlandığını bildirdi.
Projenin mobil eğitim kampanyasından oluştuğunu belirten Arın, TEMA Vakfının tır, TURMEPA Deniz Temiz Derneğinin tekneyle eğitim faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.
Arın, tırın ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin güneş ve rüzgardan sağlandığını, bu amaçla güneş panelleri ve rüzgar türbini bulunduğunu belirtti.
Tırın hidrolik sistemle açılıp kapandığını, açıldığında 70 metrelik alan elde edip burada 40 kişiye eğitim verildiğine dikkati çeken Arın, şöyle konuştu:
''Bu araçla farklı kentlere gidiyoruz. İstanbul'dan başladığımız eğitimler kapsamında Ankara, Gaziantep, Adana, Samsun ve Tokat'ta yaklaşık 14 bin kişiye eğitim verdik. Öncelikli eğitim konumuz küresel iklim değişikliğidir. Gelen katılımcı kitlesini öncelikle bu konuda bilinçlendiriyoruz. Onları, küresel iklim değişikliği nedir, insanlar buna nasıl sebep oluyor ve bunu önlemek için neler yapabiliriz konularında bilgilendiriyoruz. Bunun dışında su ve enerji tasarruflarıyla erozyonla mücadeleyi anlatıyoruz, TEMA Vakfının tanıtımını yapıyoruz. Ayrıca Aral Gölü, GAP, Karapınar, Yaşayan Hazine belgesellerini, çeşitli çizgi filmleri izletiyoruz.''
Arın, gittikleri kentlerde TEMA Vakfı temsilcilikleriyle koordineli çalıştıklarına işaret ederek, onların okul yöneticileriyle iletişime ve tırın konuşlandırılacağı yerle ilgili izin alınmasına yardımcı olduklarını kaydetti.
Kütahya'daki eğitim programının 3 Nisanda sona ereceğini, daha sonra Eskişehir'de bir hafta boyunca faaliyette bulunacaklarını ifade eden Arın, sırasıyla İstanbul, Balıkesir ve Van'da eğitimler verip bu dönemin eğitim sürecini tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com