GELECEĞİN FUTBOLCULARI VAN’DA ARANIYOR

GELECEĞİN FUTBOLCULARI VAN’DA ARANIYOR
GELECEĞİN FUTBOLCULARI VAN’DA ARANIYOR

VAN - Dünyanın en iyi futbol takımlarından FC Barcelona’yı ‘FCBEscola Camp Avea’ projesi ile Türkiye’ye getiren Avea, temmuz ve kasım aylarında düzenlenecek kamp için ilk seçmelerini Van’da gerçekleştirdi.
Van’da 11 Haziran’da başlayan ve dün tamamlanan seçmelere Van ve bölge illerinden gelen gençler büyük ilgi gösterdi. Seçmeler öncesinde basın mensupları ile bir araya gelen ve projenin detaylarını açıklayan Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Türkiye’nin üç ilinde gerçekleştirecekleri seçmelerin ilkini Van’a yaptıklarını söyledi. FCBEscola Camp Avea ile gençlere fırsat eşitliği oluşturmayı hedeflediklerini açıklayan Şahin, Van’ın bu projede özel bir yerinin olduğunu söyledi. Van’da gençlerin geleceği için hiç sönmeyecek bir ateş yaktıklarını anlatan Coşkun Şahin, “Barcelona’yı bugün Van’a transfer ettik. Vanlı çocuklarımız, bu proje ile dünya futbolunun zirvesindeki futbol kulübü Barcelona ile belki de hayatlarının en önemli deneyimini yaşayacaklar. Yeteneklerin kaderi nerede doğdukları üzerinden belirlenmez. Bu nedenle fırsat eşitliğini Vanlı kardeşlerim herkesten çok daha hak ediyor. Barçalı yıldızları yetiştiren hocalar Vanlı kardeşlerimizi izleyecek, onlara eğitim verecek. İşte fırsat eşitliği budur” dedi.
“DÜNYA YILDIZLARI NEDEN VAN’DAN ÇIKMASIN?”
9-14 yaş grubundaki 240 yeteneğin 9-13 Temmuz ve 12-16 Kasım tarihlerinde birer haftalık kamplarda eğitim alacağını söyleyen Şahin, “Proje ile fırsat eşitliğini bir adım öteye taşıyoruz. Avea olarak bu proje ile gençlere adeta kılavuz kaptanlık yapacağız ve Türk futbolunun gelişmesine biz de katkıda bulunacağız. Van’daki gençlerimizin pek çok hayali var. Benim hayalim de Barcelona ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile kurduğumuz kampımızdan; dünya futbol yıldızı olacak Vanlı kardeşlerimizin yetişmesi. Barcelona’da bu kampta yetişen Vanlı bir gencimizin forma giymesi de bir başka hayalim. Çünkü; FCBEscola dünyanın en iyi futbol okulları arasında yer alıyor ve tüm dünyada yetiştirdiği başarılı futbolcularla tanınıyor. 2011 yılının en iyi futbolcusu seçilen Lionel Messi de burada yetişti. Dünyanın yeni Messi’leri, yeni Mehmet’leri neden Van’dan çıkmasın? Ülkemiz her şeyin en iyisini hak ediyor ve Avea olarak biz de halkımıza her zaman en iyiyi vermeye özen gösteriyoruz. Bu kez de ülkemize en iyiyi getirmek üzere yola çıktık ve FCBEscola’yı Türkiye’ye getirdik. Bu nedenle hem Avea hem de Türkiye adına gurur duyuyoruz. Gençler bizim geleceğimiz ve onlara en iyi yatırımı yapmak, en iyi eğitimi vermek her zaman önceliğimiz oldu. Geçtiğimiz yıllarda 4 bin çocuk ve genç FCBEscola kamplarında eğitim aldı. Genç yeteneklerin kişisel gelişimlerini dünyanın en başarılı çalışma metodolojisini uygulayan bu kampta daha da geliştireceklerine inanıyoruz. FCBEscola Camp Avea’daki antrenörlerin, gençlerin sadece iyi birer futbolcu değil, aynı zamanda iyi bireyler olması konusunda eğitim verecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerin kullandı.
“REKABET OLSA KENDİMİZİ DAHA ÇOK GELİŞTİRECEĞİZ”
Projelerinin dünyanın en önemli sosyal sorumluluk projesi seçildiğini söyleyen Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, “Bunu biz söylemiyoruz. Bu proje ile ilgili uluslar arası alanda ödüllerimizi de aldık. Önümüzdeki yıllarda bu projelerimizi daha da ileri götüreceğiz. Belki projemize kızlarımızı da dahil edeceğiz. Tecrübelerimiz projelerimizi ileri götürmekte bize yön verecek. Ancak rekabet olsa kendimizi daha çok geliştiririz. Buradan rakiplerimize sesleniyorum. Onlarda bir şeyler yapsınlar” şeklinde konuştu.
Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) Başkanı Ayhan Pala da, “FCBEscola Camp Avea gençlere sadece yeteneklerini ortaya çıkartıp performanslarını yükseltebilecekleri futbol eğitimini değil aynı zamanda Barcelona Futbol Kulübü’nün temsil ettiği tüm değerleri de öğretecek. Gençler kampta hem teorik hem de taktiksel açıdan kendilerini ve oyunculuklarını geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Bir diğer önemli nokta ise, Kampta görev yapacak antrenörler dünyanın en ünlü futbol yıldızlarının kullandığı yöntemleri öğrencilere aktaracak olması FCBEscola Camp Avea’da gençler bilimsel yöntemlerle geliştirilen eğitim programında teorik ve taktiksel yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda hem oyun hem de dinlenme olanaklarından da yararlanabilecekler” dedi.
Basın toplantısının ardından seçmelerin yapıldığı Sanayi Semt Sahası’na geçen Şahin ve Avea yöneticileri, seçmelere katılan gençleri izledi. Gençlerle ve antrenörlerle sohbet eden Şahin, gençlere hayatlarının her döneminde spor yapmaları tavsiyesinde bulundu. Türkiye’de ilk kez 240 çocuğun futbol eğitimi alacağı kampta 5 FC Barcelona antrenörü, 15 Türk antrenörü eğitecek. Bir kaleci antrenörünün de bulunacağı kampta çocuklar tamamen FC Barcelona’nın belirlediği kriterlere göre değerlendirilecek. Gençler kampta 2 bin egzersizin yer aldığı özel Barça programı çerçevesinde eğitilecekler.
Kendilerine şans verilen çocuklar da oldukça mutlu olduklarını ve gelecekte iyi bir takımda oynamayı hayal etiklerini söylediler.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com