'Geleceğin liderleri' Hilton'da buluştu!..

'Geleceğin liderleri' Hilton'da buluştu!..
Türkiye'de aralarında Kütahya'nında bulunduğu 25 ilde Sosyal Bilimler Lisesinin olduğunu hatırlatan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Murat Fazıl Akkoç, bu liselerin Türkiye'nin gelecek liderlerini yetiştirdiğini söyledi.

Türkiye'de aralarında Kütahya'nında bulunduğu 25 ilde Sosyal Bilimler Lisesinin olduğunu hatırlatan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Murat Fazıl Akkoç, bu liselerin Türkiye'nin gelecek liderlerini yetiştirdiğini söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi olarak Kütahya Hilton Garden Inn'da 12'nci sınıf öğrencilerne YGS-LYS yönelik amaçlı motive çay partisi düzenlediklerini belirten Akkoç, kapatılan Cumhuriyet Lisesi öğrencilerinin eğitim öğretimlerini Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi bünyesinde devam ettiğini açıkladı.
Geçen yıllarda öğrencilerinin büyük başarı elde ettiğini kaudeden Akkoç; 'Geçtiğimiz yıl üniversiteye yerleştirmede oldukça yüksek bir başarı elde eden Cumhuriyet Lisesi öğrencileri, bu yılda mevcut başarının üzerine çıkmanın sorumluluğunu taşımaktalar. Öğrencileri YGS ve LYS' ye hazırlanmaları konusunda motive etme amaçlı çeşitli faaliyetlerin yapıldığı Sosyal Bilimler Lisesi(Cumhuriyet Lisesi) bu misyonunu 12. sınıf öğrencileri, okul idarecileri ve öğretmenleri ile birlikte Hilton Garden Inn'de çay sohbetlerinde de sürdürüyoruz. Amacımız öğrenicilerimize farklı ortamlar sunarak onların motivasyonunu artırmak' dedi.
2010-2011 eğitim-öğretim yılında Kütahya Merkez'de faaliyete geçen Sosyal Bilimler Lisesi'nin hazırlık sınıflarına 104 öğrenci alındığını söyleyen Akkoç, son olarak şu açıklamalarda bulundu:
'Sosyal Bilimler Liseleri, Türk sanat ve kültür birikimini anlayıp yorumlayabilen, yeni bilgi ve projeler üretebilen, kültürel-sosyal ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde Türkçe ve yabancı dil bilen geleceğin liderlerinin yetiştirilmesine kaynaklık eder. Türkiye'de sayıları sadece 25 olan Sosyal Bilimler Liseleri eğitim süreleri hazırlık dahil 5 yıl olan yatılı ve karma okullardır.' şeklinde bilgi verdi.
Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi'nin, Uluslararası Bakalorya (IB) programına aday olduğunu belirten Akkoç, Uluslararası Bakalorya üyeliğinde öğrencilerin, yabancı dil düzeylerine göre 5 yıllık eğitim süresinin iki yıllık kısmını geniş kapsamlı olarak; ABD, Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde eğitim görme şansına sahip olacaklarını vurguladı.
Hilton Garden Inn'de yapılan YGS ve LYS motive toplantısına okul idaresi, rehber öğretmen ve ders öğretmenlerinin katıldığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com