Geleceğin modern kadınlarına yeni şanslar

Geleceğin modern  kadınlarına yeni şanslar
Kütahya Haymeana Kız Teknik ve Meslek Lisesi “Geleceğin Modern Kadınlarına Yeni Şanslar” isimli projeyi uygulama hakkı kazandı.

“Geleceğin Modern Kadınlarına Yeni Şanslar” isimli projede 30 kız öğrenci yurt dışına gidecek. Üç hafta boyunca Almanya’da kendi meslekleri hakkındaki incelemelerde bulunacaklar ayrıca öğrenciler web tasarımı konusunda da eğitim alacaklar. Otuz öğrenci aldıkları bu eğitimle, ikinci bir mesleğe sahip olma fırsatını bulacaklar. Gerçekleştirilecek proje ile İlerideki yaşantılarında eğitim gördükleri mesleklerini icra etme fırsatı bulamazlarsa, web tasarım dalında çalışma şansları olacak.
Uyguladıkları proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Mustafa Tutaş projenin kendileriyle
beraber üç kız teknik ve meslek lisesiyle ortaklaşa yürüttüklerinin altını çizdi. Okul Müdürü Tutaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Projemize Hüsnü Kişioğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi ile Kız Teknik ve Meslek Lisesi de ortaktır. Ortak okullarımızla beraber 30 kız öğrencimizi seçtik. Şu anda öğrencilerimiz Almanca kursuna devam etmekteler. Öğrencilerimiz 24 Haziran- 14 Temmuz tarihleri arasında Proje Koordinatörümüz Mustafa Özünlü ve 3 refakatçi öğretmenle yurt dışında bulunacaklar. Mesleki ve Teknik Eğitim bu projeler sayesinde ülkemizde gereken önemini kazanacak, öğrencilerimizin ufku açılacak ve daha kalifiye birer eleman olmalarını sağlamayı planlıyoruz. Sanayimizin güçlenmesi için Mesleki ve Teknik Eğitimde vasıflı elemanların yetişmesi gerekir. Bu projeler sayesinde okullarımızı tercih eden öğrenci sayısının ve niteliğinin artacağına inanıyoruz. Projemizle giden katılımcı öğrenci sayısının arttırılması ve daha nitelikli bir eğitimin olması için özel sektörün maddi katkılarını beklemekteyiz.”dedi.
“Geleceğin Modern Kadınlarına Yeni Şanslar” isimli proje kapsamında 30 kız öğrenci proje koordinatörü ve üç öğretmenin nezaretinde 24 Haziran tarihinde Almanya ya gidecekler. Öğrenciler üç haftalık eğitimin ardından 14 Temmuz tarihinde yurda dönecekler.(M.Saraoğlu)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com