“Geleceğin Simav'ı için çalışıyoruz”

“Geleceğin Simav'ı için çalışıyoruz”
AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, Simav'ın geleceği için çalıştıklarını söyledi.

 AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, Simav'ın geleceği için çalıştıklarını söyledi.

 Önümüzdeki günlerde hayata geçirmeyi planladıkları yeni projeler sayesinde Simav'ın makus talihini değiştirmeye kararlı olduklarını bildiren Biçer, Simav'ın çağı yakalayabilmesi için öncelikle termal turizm başta olmak üzere organize seracılık ve eğitim alanında yeni yatırımlara ihtiyacı bulunduğunu söyledi.
Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Biçer, İlçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişip kalkınması ve çağı yakalayabilmesi için termal turizm başta olmak üzere jeotermal enerjiden yararlanmak suretiyle organize seracılık ve eğitim konularında yeni yatırımlara ihtiyaç duyduğunu anlattı.
 Simav'ın termal zengini olmasına rağmen bu nimetlerden yeterince yararlanamadığını öne süren Biçer, Simav'ın yer altından çıkan 162 derecelik sıcak su buharı ile Türkiye'de Denizli'nin ardından ikinci sırada yer aldığın ıkaydetti.
Seracılığın ilçede genişletilmesine yönelik çalışmaları bulunduğunu vurgulayan Biçer, termal turizm alanında da yeni yatırımlar yapılabilmesi için özel sektöre daha çok imkanlar tanınması gerektiğini söyledi.
İlçede hem eğitimin kalitesinin yükseltilmesi hem de öğrenci sayısının artırılmasına yönelik hükümet olarak çalışmaları bulunduğunu hatırlatan Biçer, Eynal Kaplıcaları bölgesinde yapılacak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin bitişiğine açılması planlanan Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Su Ürünleri ile Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültelerinin ilçenin gelişimine büyük yararlar sağlayacağına inandığını bildirdi. Biçer, bunun yanında Simav'ın elinde bulundurduğu Teknik Eğitim Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu'na yeni ilave bölümlerin açılmasını talep ettiklerini belirterek,” Öğrenci sayımızı ne kadar artırırsak Simav gelişimine o kadar kısa sürede tamamlar.
Bizler de hükümet olarak bu tür projeleri hayata geçirmek için hazırlıklar yapıyoruz. Bu tür projelerimizi mutlak surette hayata geçireceğiz. Simav'ın makus talihini değiştirmeye kararlıyız” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com