"Gelecek için eğitim kaliteli olmalı"

"Gelecek için eğitim kaliteli olmalı"
MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yön

MHP Kütahya İl Başkanı Kamil Konya, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türk milletinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerektiğini, bunun da ancak öğretmenlerle mümkün olacağını belirterek, öğretmenlerin yaşadığı sorunlara dikkat çektti.
Öğretmenlerin milli konulardaki hassasiyetlerini topluma anlatmada gösterdikleri sorumlu anlayışlarının, 2023 yılında lider ülke Türkiye hedefinin gerçekleşmesinde en önemli itici güç olacağına işaret eden Konya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'' Milletimizin hayallerini tarumar ederek geleceğine ipotek koymaya uğraşan ve vatanımızın bağımsızlığına göz diken mihrakların saldırılarının yoğunlaştığı bu süreçte geleceğimizi inşa edecek öğretmenlerimize büyük görevler düştüğü tartışılmaz bir gerçektir. İnancımız odur ki, Türk milletinin içinde bulunduğu durumun bir kader olmadığını en iyi şekilde gösterecek olan da milli düşüncenin yılmaz savunucuları öğretmenlerimiz olacaktır. Üretmeyen, milli duyguları harekete geçiremeyen, aynı zamanda kendi kendini tekrarla yetinen ve bunun içinde sürekli gerileyen bir milletin bulunduğumuz coğrafyada varlığını sürdürmesi mümkün değildir. Bu itibarla umudumuz Türk gençliğinde, asli görev ise fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirecek olan öğretmenlerimizdedir.
Türk öğretmeni, vatanımızın her yöresinde, her türlü imkansızlığa ve zorluğa rağmen idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayrım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir. Öğretmenlerimizin içinde bulunduğu maddi sorunlar, eğitim ve öğretimin araç, gereç eksikliğiyle fiziki imkansızlığın en iyi biçimde çözüme kavuşturulması en büyük istek ve temennimizdir. Bilinmelidir ki, aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, hak ettikleri yaşam şartlarına ulaşmaları her zaman önceliklerimizden biri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu özel ve anlam yüklü gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım. '' şeklinde açıklamlarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com