''Gelecek sezon 47 numaralı formayı giyeceğim''

''Gelecek sezon 47 numaralı formayı giyeceğim''
Ekrem Dağ, Yavru kartal dergisine ilginç açıklamar yaptı...

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu Ekrem Dağ, Türk futbolcusunun yeteneğine rağmen kısa sürede büyük başarılar elde etmeye çalıştığı için birçok şeyi bozduğunu söyledi.

Ekrem, Beşiktaş Kulübü'nün çocuklara yönelik çıkardığı ''Yavru Kartal Dergisi''nin aralık sayısında yer alan röportajında, Türk futbolunda en önemli eksiğin altyapı olduğunu belirterek, ''Bir hedef yakalandığında, medya olsun, futbolseverler olsun hemen çok büyük başarılar bekliyorlar. Bu yanlış. Zamana bırakıp, başarıya yavaş yavaş ulaşmayı beklemek daha mantıklı. Biz bunu yapamadığımız için sıralamada geri kalıyoruz. Çünkü Türk futbolcusu çok yetenekli ama her şeyi bir günde halletmeye çalışmak her şeyi bozuyor'' dedi.

Futbolcu olmanın temel koşulunun ''arkadaşlara uymamak'' olduğu şeklinde ilginç bir açıklamada bulunan siyah-beyazlı futbolcu, ''Çünkü bir sporcunun hayatıyla, başka mesleği yapan birinin hayatı farklı olmalı. Bunun arkadaşınızın iyi veya kötü birisi olmasıyla alakası yok. Eğer iyi bir futbolcu olmak gibi bir hedefiniz varsa dışarda arkadaşlarınızla daha az zaman geçirmeniz gerekiyor'' diye görüş belirtti.

Beşiktaş'ta 17 numaralı formayı giyen Ekrem, gelecek sezon forma numarasını değiştireceğini ifade etti. Giydiği forma numarasının herhangi bir anlamı olmadığını anlatan tecrübeli oyuncu, ''Gelecek sezon 47 numarayı giymeyi planlıyorum. Geçenlerde Mardin Beşiktaşlılar Derneği'nden biriyle karşılaştım. 'Seni o kadar seviyoruz, destekliyoruz. Neden plaka numaramızı formanda taşımıyorsun-' dedi. Daha önce hiç düşünmemiştim, ama gelecek sezon yapacağım'' dedi.

Ekrem Dağ, takımda herkesle iyi anlaştığını, ancak Almanca konuşmasından dolayı Ernst ve Hilbert ile daha fazla zaman geçirdiğini, eşinin de sadece Almanca bilmesinden dolayı bu iki oyuncuyla ailece görüştüğünü söyledi.

Siyah-beyazlı futbolcu, gelecekteki planlarıyla ilgili soruyu ise ''Gelecek ne getirir bilmiyorum. Mardin'de de yaşamayı düşünüyorum, ama sanırım yaşım epey ilerleyince böyle bir tercih yaparım'' diye yanıtladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com