"Gelen ihbarlar yetersiz”

"Gelen ihbarlar yetersiz”
Uşak Tarım İl Müdürü Atilla Arslan yaptığı açıklamada “Alo 174 Gıda Hattı'na gelen ihbarların yeteriz olduğunu belirterek sadece 26 ihbar ve şikayet aldıklarını söyledi.

 Uşak Tarım İl Müdürü Atilla Arslan yaptığı açıklamada “Alo 174 Gıda Hattı'na gelen ihbarların yeteriz olduğunu belirterek sadece 26 ihbar ve şikayet aldıklarını söyledi.
2009 yılının ilk 7 ayında toplam 2447 işyerinde gıda denetimi yaptıklarını, 18 işyeri hakkında idari parası ve Cumhuriyet Başsavcılığına halk sağlığını tehdit ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını belirten Atilla Arslan, vatandaşları gıda güvenliği konusunda uyardı. Tüketicilerin Alo 174 Gıda Hattı'nı arayarak hijyen koşullarını uymayan imalathane ve işyerlerini ihbar etmeye çağıran Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, 2009 yılının ilk 7 ayında 167 gıda üretimi yapan işyeri ilke iki bin 280 satış ve toplu tüketim yerinde denetim yaptıklarını kaydetti.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 2009 yılını “Gıda Yılı” ilan etiğini de hatırlatan Atilla Arslan şunları söyledi; “Bilindiği üzere Gıda Kanunu ile bakanlığımız çiftlikten sofraya kadarki gıda arzının tüm aşamalarında yetkili kılınmıştır. Bu amaçla 2009 yılı bakanlığımızca ''Gıda Yılı'' ilan edilmiş ve tüketicilerin güvenli gıdaya ulaşmaları için Alo 174 Gıda Hattı hayata geçirilmiş ve toplumun bu kampanyaya katkısının ve katılımının sağlanması hedeflenmiştir. Alo 174 Gıda 7 gün 24 saat açık olarak hizmet vermektedir. İlimizde Alo 174 Gıda hattına gelen 26 adet ihbar ve şikayet en kısa sürede değerlendirilmiş ve sonuçlandırılmıştır. Tüketicilerimiz Alo 174 Gıda Hattına sabit ve cep telefonlarından 174'ü doğrudan arayarak ulaşabileceği gibi 174@tarim.gov.tr adresine mail göndererek de ihbar ve şikayetlerini aktarabilmektedirler. Son zamanlarda özellikle şekerli mamul, unlu mamul, ekmek ve et ürünleri üreten ve satan işyerlerinde denetimler sıklaştırılarak devam edilmektedir. İl Müdürlüğümüzce 2009 yılı ilk 7 aylık dönemde 167 gıda üretim işyeri, 2280 satış ve toplu tüketim yeri olmak üzere 2447 adet denetim gerçekleştirilmiş ve 18 adet idari para cezası ve Cumhuriyet Başsavcılığına Halk sağlığını tehdit gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştur”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com