''Geleneksel el sanatlarından örnekler''

''Geleneksel el sanatlarından örnekler''
Kütahya Kültür ve Sanat Derneğince (KÜSAD) ramazan ayı dolayısıyla ''Geleneksel El Sanatlarından Örnekler'' adlı sergi açıldı.


KÜSAD Başkanı Necmettin Çetintaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 Ağustosta açılışı yapılan Asım Gündüz Caddesi'ndeki dernek binasında açılan serginin ramazan ayı sonuna kadar görülebileceğini bildirdi.
Sergide ferman ve bitki yaprağı oyma sanatçısı Mustafa Er, tezhip sanatçıları Kerim Keçecigil, Zuhal Sünger ve Nefise Karaca, sigrafitto sanatçısı Metin Tunca, ebru sanatçısı Halil Doğaner, ağaç oyma sanatçıları Halil Cihangir ve Aziz Özbay ile minyatür sanatçısı Adil Özkan'ın toplam 31 eserinin bulunduğunu ifade eden Çetintaş, şunları kaydetti:
''Derneğimiz sergi, gezi, tanıtım, kurs çalışmaları ve organizasyonlarıyla Kütahya'nın öncü sanat kuruluşu ve ilgi odağı olmaya devam ediyor. Misyonumuz sanatı toplumumuza taşımak ve sanatçılara gereken ilgi ve desteğin sağlanmasıdır. İlimizi ulusal ve uluslar arası platformlarda da en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Ayrıca Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde özel yetenek sınavlarına giren tüm öğrencilere başarılar dilerim.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com