Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Geleneksel Yıl Sonu Sergisi Açıldı
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Kütahya Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan kursların sergisi açıldı.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Kütahya Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan kursların sergisi açıldı.
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ile Kütahya Belediyesi tarafından 2009–2010 eğitim-öğretim yılında çeşitli mahallelerde açılan kurslarda kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru eserler Belediye Kültür Sarayında sergilendi. Açılan sergide Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Selver Yetkin ve Aynur Taşdelen (Giyim), Ayşe Gül ve Fatma Karayiğit ise (Makine Nakışı) eserleri ile katıldılar.
Açılışa Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkan Yardımcıları, davetliler ve kursiyerler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, sergi ile ilgili katılanlara çeşitli bilgiler verdi.
İça, KESTAŞ Sürekli Eğitim Merkezinde düzenli olarak meslek edindirme faaliyetlerini sürdürdüğünü vurgulayarak konuşmasını öyle sürdürdü:
'KESTAŞ Sürekli Eğitim Merkezinde düzenli olarak meslek edindirme faaliyetlerini sürdürmekte, ayrıca mahallelerimizde geleneksel olarak; tarihi el sanatlarımızı canlı tutma ve meslek edindirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Kursiyerler kendi ihtiyacını karşılamak veya aile bütçesine katkıda bulunmak üzere, turizmde hediyelik eşya olarak satılmak üzere makine-nakış (ağır elbise) ve biçki-dikiş kurslarına katılmaktadırlar. Belediyemiz El Sanatları Kursları 1975 yılından bu yana sürdürülmektedir. Bu sene; Okmeydanı, Sosyal Konutlar, Lala Hüseyin Paşa, Evliya Çelebi Mahallelerimiz olmak üzere 4 mahallemizde kurslar verilmiştir. Bu kurslarımızda; Makine Nakış kurslarında 100, Hazır Giyim (dikiş) kurslarında 33 kişi olmak üzere toplam 133 kişi iki dönemlik eğitim almıştır. Bunlardan 88 öğrenci belge almaya hak kazanmıştır.'
Bazı öğrencilere, protokol mensupları tarafından sertifikalarının verilmesinin ardından, yılsonu sergisi protokol mensupları ve davetliler tarafından gezildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com