Gelin Dul Diye Aile Kabul Etmedi!

Gelin Dul Diye Aile Kabul Etmedi!
Eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanan, 2 çocuk annesi, Gaziantepli, 31 yaşındaki Esra Koyuncu gönlünü kaptırdığı Veysel Taş ile evlenmek için geldiği Ağrı'da hayal kırıklığı yaşadı..

Sevdiği Veysel Taş'tan 3 aylık hamile olan Esra Koyuncu'ya Veysel Taş'ın babası ve yakınları, “Dul bir kadını eve gelin diye nasıl getirirsin?” diyerek tepki gösterdi. Evlilik izni alamayan Esra Koyuncu ile Veysel Taş çifti, ortada kaldı. Veysel Taş, “Tek isteğim başımızı sokabileceğimiz tek odalı bir evimizin olması” dedi.

Mahkeme kararı ile geçen Haziran ayında eşinden ayrılan ve İstanbul'da oturan ailesi ile birlikte oturmaya başlayan Esra Koyuncu, bir fabrikada iş bularak çalışmaya başladı. Esra Koyuncu, arkadaşları aracılığıyla yakın fabrikada çalışan 25 yaşındaki Veysel Taş ile tanıştı. 1 ay görüşen ve evlenmeye karar veren çifte, eşinden yeni ayrılan Esra Koyuncu'nun ailesinden izin çıkmadı. Veysel Taş, dini nikahla evlendiği Koyuncu'yu kaçırdı.

Esra ve Veysel yeni ev tutup bir fabrikada işe girerek çalışmaya başladı. Esra Koyuncu'nun ailesi tarafından yerleri tespit edilen çift töreye kurban gitmemek için çareyi Veysel Taş'ın memleketi olan Ağrı'ya kaçmakta buldu. 22 Kasım sabahı merkeze bağlı Aşağı Dörmeli Köyü'ndeki ailesinin yanına eşi ile birlikte gelen Veysel Taş'ın babası Aziz Taş, “Dul bir kadını evime gelin diye nasıl getirirsin ?” diyerek sırt çevirdi. Çaresizlik içinde eşini alarak bir akrabalarının yanına giden Veysel Taş, boşanmış ve 2 çocuk annesi kadınla evlenmesine karşı çıktıkları için akrabaları tarafından da kabul edilmedi.

Büyük hayallerle sevdiği gençten 3 aylık hamile olan Esra Koyuncu, çektikleri bu sıkıntıdan bir gün kurtulup mutluluğu yakalayacaklarına inandığını söyledi. Evlendiği ilk günden itibaren şiddet gördüğü eşinden istemeyerek 2 çocuk dünyaya getirdiğini anlatan Esra Koyuncu, “Artık dayanacak gücüm yoktu.

Mahkemeye gidip tek celsede boşandım. Bakamayacağım için iki çocuğumu eşime bıraktım. Ailemle yaşamaya başladım. Bu sırada iş bulup onlara yük olmamak istedim. Arkadaşlarımın tavsiyesi ile Veysel ile tanıştım. Kısa sürede birbirimize aşık olduk. Ama ne onun ailesi nede benim ailem bu evliliğe izin vermedi. Büyük umutlarla geldiğimiz Ağrı'da sokakta kaldık. Çoğu zaman yemek yiyemediğim için birkaç kez düşük tehlikesi geçirdim. Ama yaşadığımız tüm olaylara rağmen mutluluğu bulacağımıza inanıyorum” dedi.

Ölüm korkusu ile geldikleri Ağrı'da ailesinin bu evliliğe izin vermemesi nedeniyle sokakta kaldıklarını belirten Veysel Taş, şöyle dedi: “Mutluluğu bize çok gördüler. Kendime değil eşime çok üzülüyorum. Kendisi hamile ve geceleri benimle birlikte sokakta kalıyor. Tek isteğimiz başımızı sokacak tek odalı bir ev. Sonu ne olursa olsun aşkımı bırakmayacağım. Gerekirse ölüme birlikte gideriz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com