"Gelincik" operasyonuna 3 tutuklama

"Gelincik" operasyonuna 3 tutuklama
Eskişehir'de jandarmanın düzenlediği "Gelincik" adlı operasyonda, gazete ilanıyla garson, aşçı, sanatçı olarak çalışmak üzere kendilerine başvuran 13 genç kadına gazinolarda zorla konsomatrislik yaptırdıkları iddiası üzerine adliyeye sevk edilen 16 ki

 Eskişehir'de jandarmanın düzenlediği 'Gelincik' adlı operasyonda, gazete ilanıyla garson, aşçı, sanatçı olarak çalışmak üzere kendilerine başvuran 13 genç kadına gazinolarda zorla konsomatrislik yaptırdıkları iddiası üzerine adliyeye sevk edilen 16 kişiden 3'ü tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre jandarmanın, gazete ilanı üzerine garson, aşçı, sanatçı olarak çalışmak üzere Eskişehir'e gelen kadınların kilitli yerlerde tutulup zorla çalıştırıldığı, kaçmamaları için başlarına nöbetçi koyulduğu iddiası üzerine organize ettiği “Gelincik' kod adlı operasyonla yakalanan 16 şüpheli, örgüt kurup insan ticareti yaptıkları iddiasıyla mahkemeye sevk edildi. Şüphelilerden Y.Ç., M.T. ve Y.Ç. tutuklanırken, diğer 13 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Operasyonda 20 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapan jandarma görevlileri, Ankara yolundaki gazinolarda ve muhtelif semtlerdeki evlerde zorla tutulup konsomatris olarak çalıştırıldıkları öne sürülen ve yaşları 19-25 arasında değişen 13 genç kadını kurtarmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com