"Gelinen aşama Deniz Feneri'nin ikinci bölümü"

"Gelinen aşama Deniz Feneri'nin ikinci bölümü"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Amerikan Wall Street Journal gazetesine konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu WSJ'a Yolsuzluk ve Rüşvet konusu hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.Kılıçdaroğlu."Gelinen aşama Deniz Feneri'nin ikinci bölümü" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , "Biliyorsunuz Deniz Feneri olayında da soruşturulan sonuçta savcılar oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde hakkında hazırlanan ve Meclis'e gönderilen fezleke de vardı.

CHP Lideri, "Benim fezlekem süratle gelirken bakanların yolsuzluk fezlekesi gelmiyor ve geri iade ediliyorsa, Türkiye 'de yolsuzluk yapanların korunduğunu gösterir" ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklu yargılanan Halkbank eski Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın serbest bırakılmasını ise "Genel müdürün bırakılması tuzun koktuğunu gösteriyor" sözleriyle değerlendirdi.

"DEMOKRATİK YÖNTEMİ BENİMSEDİK"

Parti üyelerinin belediye başkan adaylarını belirlemesinde sandık koyduk. İkinci stratejimiz öneleme yaptık. Çıkanlar arasından kamuoyu anketi yaptık ve anketin gereğini yaptık. Bazı yerlerde, MYK kendi kararını vardı. En demokratik yöntemi gene biz belirledik.

MYK tarafından atanan başkan adaylarında tartışmalar oldu. Bu tartışmaları doğal karşılıyorum. Yeni yüzlerin siyasete kazandırılması lazım.  Bugün geldiğimiz süreçte artık onların da yeni arkadaşlara yol açmaları gerekiyor. Gerçekten CHP kimliğini özümsemişse MYK kararlarına saygı göstermeleri gerekiyor.  

"İSTANBUL VE ANKARA'DA İDDİALIYIZ"

Henüz bir anket yapmadık. İstanbul ve Ankara'da iddialıyız. Adaylar yeni belirlendi. Onlar sahaya inecekler. Sonrasında daha güçlü bir yapı çıkacaktır.  Cumhurbaşkanlığı için isim yok, isimler var. Şu an açıklamam doğru olmaz.

"GÜLEN CEMAATİ İLE BİR YAKINLIĞIMIZ OLMADI"

Biz eskiden neysek bugün oradayız. Gülen cemaatiyle bir yakınlığımız hiç olmadı. O algıyı oluşturmak isteyenler var. "Paralel devlete karşıyız" diyen Kılıçdaroğlu yolsuzluk operasyonu için "..işadamı var, bakanı var, bakan oğlu var, Erdoğan var. Tam bir paralel yapı" dedi.

"SURİYE'DEKİ CİHATÇI GRUPLARA ERDOĞAN DESTEK VERDİ"

Barış sürecinin seçimlerden sonra süreceğini düşünmediklerini söyleyen CHP Genel Başkanı, "Erdoğan'ın samimi olduğuna inanmıyoruz" dedi ve bu taktiği daha önce üç kez kullandığını da ekledi. Türkiye'de dinin siyaset için kullanılmasına da sert çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, tepkisini şöyle dile getirdi: "Ilımlı İslam sonrası bazı radikal gurupların çıkıp sistemi çökerttiğini gördük. Pakistan'da gördük, Afganistan'da gördük. Dini siyasette kullanmanın bizim gibi toplumlarda huzura ulaştırmadığını biliyoruz. Seküler sistem toplumu birarada tutan çimento. (Erdoğan) Cami avlusunda miting yaptı. Radikal gruplar çıktı. Suriye'deki cihatçı gruplara desteği Erdoğan hükümeti verdi. Faturası Reyhanlı'da ağır çıktı."

"İNTERNET YASASINI AYM'YE GÖTÜRECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu ayrıca Cumhurbaşkanı'nın internet yasa tasarısını imzalaması durumunda, kanunu Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini söyledi. Ekonomide de ucuz dolar döneminde gereğinin yapılmadığını, yapısal değişikliklere gidilmediğini, bu yüzden de Türkiye'nin en kırılgan ülke konumuna geldiğini belirtti.

BAŞBAKAN SAMİMİ DEĞİL

"Başbakan samimi değil. 17 Aralık'tan 6-7 ay önce Özel Yetkili Mahkemeleri kaldıralım dedik. Başbakan kulaklarını tıkadı. Başbakana soruyorum: Paralel devlet darbe yaptı diyorsun. Ayakkabı kutusundaki 4,5 milyon doları paralel devlet mi koydu? 750 bin dolarlık saati paralel devlet mi verdi? Bu soruların yanıtlarını 'Evet, paralel devlet yaptı' derse başka sorularımız olacak"

Paralel devlet varsa mücadelesini yapsın ama yolsuzluk iddiasını örtmek için değil. Bunlar hesap vermekten korkuyor. TÜRGEV'e 99 milyon dolar paralel devlet tarafından mı yollandı? Bilal Erdoğan o vakfin başında olmasa, o yardımlar gelir miydi?

Biz paralel devlete karşıyız. Ama yolsuzluk davasında bir oluşum var. İşadamları var, bakanlar var, çocukları var, Başbakan var. Tam bir paralel devlet.

 "1071'DEN BERİ YÜZÜMÜZ MEDENİYETE DÖNÜKTÜ"

"Türkiye kurulduğu tarihten, 1071'den bu yana yüzünü medeniyete çevirmiştir. Şimdi bizi bir Orta Doğu ülkesi haline getirmeye çalışıyorlar. Bu kabul edilemez."(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com