Gelişim ödüller sahiplerini buldu

Gelişim ödüller sahiplerini buldu
Kütahya Gelişim Derneği, şehrin ekonomik gelişimine katkı sağlayan özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini plaketle ödüllendirdi.

Dernek Başkanı Kamil Uludoğan, Kütahya'nın gelişimine katkı veren, misyon sahiplerine sunacakları plaketlerle katkıları tescillemek istediklerini belirterek, başkentlik yapmış, derin kökleri ve tarihi birikime sahip Kütahya'nın gelişiminin Türkiye'nin ve İslam dünyasının gelişimi anlamına geldiğini kaydetti.
Törende işadamı, İNOKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, başarı hikayesini katılımcılarla paylaştı.

Çalışma hayatına öğrencilik yıllarında başladığını, işletme olarak kalıcı olunabilmesi için işletme sahiplerinin çocuklarını iyi yetiştirerek işe hazırlıklı hale getirmeleri gerektiğine vurgu yapan Varlık, “Çocuklar büyüdüğünde sizlerin onların sırtına yükleyeceği sorumlulukları kaldırabilmeleri çok önemli. Diğer yandan birey olarak verimli olabilmek için televizyona daha az vakit ayırmalıyız. Benim karşı olduğum en büyük şeylerden birisidir gece geç saatlere kadar televizyon izlenmesi. İnsanlar geç vakte kadar televizyon seyrediyor, ertesi sabah işe sadece bedenleri geliyor. Zihinleri meşgul, yorgun. Dolayısıyla verim tam anlamıyla alınamıyor. Erken kalkmayı ve zinde işe gitmeyi öğrendiğimizde Türkiye’yi kimse tutamaz. Dolayısıyla hepimiz çalışarak ülkemize destek vermeliyiz. Belli bir yaşa gelen babalar, “Benden buraya kadar, artık çocuklar çalışsın” diyor. Babaların en olgun çağlarda işi bırakması doğru değil. Bu kadar birikim ve tecrübe ile kenara çekilmek olmaz. Babalar çocukları ile uyum içerisinde çalışmalı, çocuklar da bilgi ve birikim dolu babalardan en iyi şekilde istifade etmeli. Bu konuda anne babalara çok görevler düşüyor. Uyumlu bir çalışma ile düzenli çalışan büyük işletmeler ve dolayısıyla büyük Türkiye’ye ulaşılabilir” diye konuştu.

27 kurum ve kuruluşun ödüle layık görüldüğü etkinlikte, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaymak da, "Yılın bürokratı" seçildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com