"Gelsinler hesaplaşalım"

"Gelsinler hesaplaşalım"
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da yargılandığı şike davasının 10. duruşması görülüyor.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 10. duruşması görülmeye devam ediyor. Kasımpaşa - Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık kaleci Murat Şahin savunmasında, "O maçta ben oynamadım. Oynamadığım bir maç için suçlama var. Kesinlikle kabul etmiyorum" dedi.

"BU SUÇLAMAYI GURURUMA YEDİREMİYORUM"

Fenerbahçe'ye Eskişehirspor'dan transfer olan Sezer Öztürk ise savunmasında, "2011 Eskişehirspor'dayken transfer etmek isteyen birçok takım oldu. Avukat Sami Dİnç ile transferim konusunda konuştum. Bana hiçbir zaman yasadışı bir teklifte bulunulmamıştır. Teşvik iddiası gerçek dışıdır. Bu suçlamayı gururuma yediremiyorum. Her formada akıttığım terin hakkını verdim. Fenerbahçe'ye transfer olmak için Eskişehirspor'dan alacağımdan vazgeçtim" diye konuştu.

Üye hakim Hikmet Şen, Öztürk'e "Ümit Karan'ın size iyi oynama veya kötü oynama telkini oldu mu?" diye sordu. Sezer Öztürk ise, "O kaptanımızdır. Her maçta olduğu gibi aynı konuştu. Son maçlarda dikkatli olmamızı söyledi. Trabzon maçında ne konuştuysa Fenerbahçe maçında da onu konuştu" yanıtını verdi.

"BU HAYIRLI BİR DAVA DEĞİL"

Ardından uluslararası menajer Mithat Halis savunmasını yaptı. Sesinin titrediği duyulan Halis, "Hakkımda dava açan savcı benim ifademi dahi almadı. Ciddiye alınmayan insanın ifadesi alınmaz. Beni ciddiye almadılar. 80'de de siyasi davalarda yargılandım. Bu işleri biliyorum. Şimdi şike davasında yargılanmayı kendime yediremiyorum. Bu hayırlı bir dava değil. Suçlama ne? Kim kimi neyle suçluyor? Bileyim de cevap vereyim. Ben 450 futbolcusu olan menajerlik şirketinin ortağıyım. Duyum almışlar. Ne duyumu burada herkes duyum alıyor. Duyum nedir ya ne duyumu? Değil telefon konuşmalarını kapı arkasındaki konuşmalarını dahi kabul ediyorum. Lanet olsun. Bu olaylarla ilgim yok, ayrıca şike de teşvik de yok. Teşvik, şike bahis için olur. Burada öyle bir bağ yok" diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM: "ŞİKE DAVASI OLSAYDI BEN YARGILANMAZDIM"

Halis'in savunmasının ardından soru sormak için söz isteyen Aziz Yıldırım, "Herkes gelip iki dakika konuşuyor burada bir biz saatlerce ifade veriyoruz bir biz yargılanıyoruz. Fenerbahçe yargılanıyor. Trabzonsporlular da gelsin. Gazeteler sadece bizi yazıyor. Burada Türk sporu yargılanıyor ise gelsinler yargılansınlar. Bu dava şike davası olsaydı ben yargılanmazdım" dedi.

"GELSİNLER HESAPLAŞALIM"

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, "Herkesi zorla konuşturamayız. Talimat ile ifade alma yasal bir durumdur. Yargılamanın sonunda bir hafta ayıracağız. Talimatla ifadesi alınan sanıklar burada olacaklar. Acele ettiğiniz icin bilmiyorsunuz. Çapraz sorgularınız olacak" dedi.

Yıldırım ise, "6 ay sonra gelseler işe yaramaz. 6 ay daha yatacağız demektir bu. Gelsinler hesaplaşalım. Benim 103 tane tapem okunsun, bir tane suçum varsa herkesin cezası kadar yatarım. Halis ile Nevzat Şakar konuşurken dinlemeden haberleri varmış gibi konuşuyorlar o tape burada yok. Bende var Perşembe gunü o tapeyi buraya getireceğim" dedi.

Yıldırım ardından iddianamede yer alan ve Mithat Halis'in Trabzonsporlu yönetici Nevzat şakar ile konuşmalarını içeren tapelerini okudu.Tapeler ile ilgili açıklamalarda bululunan Halis, "Ne Fenerbahçe ne Trabzon şike ve teşvik primi amaçlı benim oyuncularım icin bir girişimde bulunmadı" diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com