Gemicikler, villacıklar!..

Gemicikler, villacıklar!..
Hürriyet yazarı Mehmet Y Yılmaz Erdoğan'ın “Bu sosyalist geçinenler var ya, çoğu şimdi Bodrum’dadır. Yatlarındadırlar." sözlerini kendi gemicikleri ve villacıklarıyla vurdu.

Gezi Parkı olayları sonrası Başbakan'ın dur durak bilmeyen aşağılama ve aslı astarı olmayan iddialarla gündem oluşturmaya çalışması ve son olarak Erzurum'da miting sırasında; “Bu sosyalist geçinenler var ya, çoğu şimdi Bodrum’dadır. Yatlarındadırlar. O çığırtkanlık yapan var ya mesele Gezi Parkı değil hâlâ anlamadın mı diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, Boğaz’a karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler” diyerek kedi kazdığı çukura düşürmesini Hürriyet'in duayen kalemi Mehmet Y. Yılmaz bildi.

İşte bugünkü köşe yazısından çarpıcı kesitler:

Bu artık çok bayat bir söz

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum’da “Bu sosyalist geçinenler var ya, çoğu şimdi Bodrum’dadır. Yatlarındadırlar. O çığırtkanlık yapan var ya mesele Gezi Parkı değil hâlâ anlamadın mı diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, Boğaz’a karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler” derken, mutlu bir tesadüf eseri ben de Bodrum’daydım.
Başbakan’ın kullandığı bu ifadeler hiç yeni değil, bunu biliyorsunuz. Taa Çetin Altan’ın sosyalist olduğu günlerden kalma ki o yıllarda ben çocuktum, muhafazakâr siyasetin kullandığı bir kalıptır.

Yaratıcılık notundan sıfır almayı hak eden bir durum yani!

Muhafazakâr siyasetçiler bu “Boğaz’da viski”, “Bodrum’da yat” bulamacının üzerine her zaman bir miktar dini sos dökerler. Arapça bilmeyen halkın anlayamayacağı ve bu nedenle içinde bir keramet var zannedeceği bir-iki Arapça kelime de paralayarak yenilebilir hale getirmeye çalışırlar.

Göbekte kaşıntı yapar ama muhafazakâr siyasetçilerin pişirip pişirip halkın önüne sıkça sunmalarının nedeni biraz da budur!
Çünkü asıl meseleyi gözden kaçırmak isterler:
Sorun bu “zevkusefanın” nasıl finanse edildiğidir.
Çalışılarak kazanılmış, vergisi ödenmişse o paranın nasıl harcanacağı, sadece paranın sahibinin keyfine kalmıştır.

Çünkü insanın helal para kazanması ve bunu harcaması ayıp değildir.

Ayıp olan şey kaynağı belirsiz paralarla gemicikler, villacıklar almaktır.

Bu konuya yine döneceğiz, çünkü belli oldu ki vatandaşın dikkati bir kez daha “Maymuna bak” numarasıyla “hepsi hediye” Chanel çantalardan, Louboutin ayakkabılardan, Armanilerden, Cavallilerden uzaklaştırılmaya çalışılacak. (AAE)

Yazının tamamı için tıklayınız...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com