Gemlik Belediyesi'nden 5 okul

Gemlik Belediyesi'nden 5 okul
Bursa'nın Gemlik ilçesinde, Eğitim-Bir Sen üyeleri Atatepe tesislerinde düzenlenen tanışma ve kaynaşma toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz, Gemlik’e eğitim adına 21 ayda 4 okul kazandırdıklarını, 5'inci okul için de Çimtaş fabrikası ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Eğitim-Bir Sen Bursa Şubesi Başkanı Numan Şeker, Gemlik temsilcisi Halil Gemici  ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan’ın yanı sıra çok sayıda sendika üyesi öğretmenin katıldığı programın açılış konuşmasını Gemici yaptı. Gemici konuşmasında, “Eğitim Bir-Sen olarak bizler duruş sendikacılığı yapıyoruz ,demokratik duruşumuzdan hiç taviz vermedik, birçok konuda değerlerimizi ön plana çıkarma  adına mücadele ettik. Daha geçen hafta meydanlarda 'Kamusal alan koca bir yalan' dedik  Bu konuda öncülük ve önderlik etmeye devam edeceğiz" dedi.

Numan Şeker de yaptığı konuşmada, "Ülke genelinde 650 bin üyesi olan 11 iş kolunun 10’unda yetki sahibi olan bir sendikayız. Bursa’da 22 bin üye ile en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Biz zaferden değil seferden sorumluyuz. Her zeminde üzerimize düşeni sonuna kadar ve hiç bir çıkar gözetmeksizin yapacağız”  diye konuştu.

Son dönemde kurulan bir sendikaya da atıfta bulunan Şeker, "Bu insanlar da bizim kardeşimiz, arkadaşımız, biz hiç bir zaman bölen taraf olmayacağız. Bu konuda sonuna kadar kararlıyız. Cemaatin sendikası adı altında bizi bölmeye çalışan kardeşlerimize de gelin bu yoldan dönün diyoruz" dedi.

Gemlik Belediye Başkan Vekili Refik Yılmaz da, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da Gemlik’te bir hizmet seferberliği başlattıklarını, bu konuda 21 ayda 4 ayrı okulun yapımı için protokol imzalandığını söyledi.

Yılmaz, görüşmeleri devam eden 5. okul ile ilgili  önümüzdeki günlerde Çimtaş grubu ile yeni bir okul protokolünü imza altına alacaklarını bildirdi. (VİK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com