Genç aday adayından dev projeler...

Genç aday adayından dev projeler...
Çözüm Geliştirici Mehmet Çavuş, AK Partiden Milletvekili aday adayı oldu. Kütahya'nın tarihindeki en genç vekil adayı olan Çavuş, 28 yaşında olmasına rağmen birçok başarılı pro-jeye imza atmış durumda.

Çözüm Geliştirici Mehmet Çavuş, AK Partiden Milletvekili aday adayı oldu. Kütahya'nın tarihindeki en genç vekil adayı olan Çavuş, 28 yaşında olmasına rağmen birçok başarılı pro-
jeye imza atmış durumda.
Ülkemizin genç vekil adaylarına ihtiyacı olduğunu söyleyen Çavuş, Kütahya ve Kütahya halkı için birçok proje hazırladığını ve bu projelere hayat vermek amacıyla aday adayı olduğunu söyledi. 60 ay 60 proje sloganındaki sürenin sadece 48 aylık bir milletvekili dönemi ile sınırlı olmadığını, göreve gelmeleri durumunda 48 ayda gerçekleştirecekleri en az 48 projenin sonuçlarını yaşayarak görecek olan halkımızın refah ve huzuru adına istikrarın devamlılığını sağlamak amacı ile halkın kendisinden bu hizmetlerin devamını isteyeceğini belirtti. Milletvekiliiğini ne bir süper emeklilik yöntemi nede bir jubile yeri olarak görmediğini bu işi hobi olarak değil profesyonel olarak düşündüğünü sözlerine ekledi.
Yeni projesini bizimle paylaşan Çavuş; “Bilişim gibi katma değeri yüksek sektörleri ülkemize kazandırmak lazım, bizim onunla ilgili projelerimiz var ve ön çalışmalarını yaptık. Kütahya ya bir bilişim endüstrisi kurmak amacındayız. Bunun bir örneği İsviçrede var. Burada Dünya ya teknolijinin temellerini sunuyorlar, başka ülkelere satıyorlar, şimdi düşündüm Kütahya da binlerce gencimizin bilgisayara merakı var, burada ki gençlerimizin askeri ücretle çalışmasını istemiyoruz. Şimdi dünya değişiyor yani dünya değişirken biz kütahya olarak şu an 70 yıl gerideyiz, bu geri kalma ileride 170 yıl olacaktır, çünkü her seferinde bu katsayı artacak. Bu bilişim endüstrisi için düşüncelerimiz şu şekilde; bir mülakat dönemimiz olacak, gençlerden başvuru gelecek, basvuru geldikten sonra onlara bakılacak, üniversite sınavını kazansın veya kazanmasın hiç önemli değil, mesela 100 tanesini öğrenci olarak alacağız, öğrencileri, mezuniyet belgesini aldığı bir pozisyona getireceğiz, sonrasında bu kişiler burdan mezun olduklarında da 1 yıl staja başlayacaklar. Yine 20 kadar, konusunda uzman firma da, hem iş hem staj imkanı bulacaklar. Zaten bilişim sektöründe bir firmada 1-2 yıl çalışan birisi , orası için vazgeçilmez olur. Bu proje sonucunda ilimizden yüksek maaş alan yüzlerce ve binlerce bilişim neferleri çıkaracağız.
Öte yandan Kütahya ya hizmet eden bütün bürokrasilerle birlikte çalışılması gerektiğini dile getiren genç Çözüm Geliştirici Çavuş; “ Kütahya tarihine bakıldığında, hakikaten destansı bir şey var ama nedense destan kesilmiş, bu Kütahya ya ne oldu?, Kütahyayı sorduğunuz da şimdi emekli şehri konumunda. Biz büroklatlarımızla, yöneticilerimizle, bunların hepsiyle ortak birşeyler yapmayı planlıyoruz. Böylelikle Kütahya iş yapma yeteneği kazanacak. Çünkü bir milletvkilinin bir projeyi hayata geçirmeye 1. elden yetkisi yoktur. Fakat o Ankarada, Kütahyayı temsil eder ,belirli çalışmalarla Kütahya nın önünü açar, varsa kanunu çıkarttırır, Kütahyadan, valinin, belediyenin önünü açar ve Ankaradan destek olur. Maalesef, Kütahya'nın durumu bu, şahıslar arası kurumlar arası bir şövanizim de var, biz bunların hepsini aşacağımızı düşünüyoruz. Çünkü bizim herhangi bir kaprisimiz yok, bu vatanın milletin evladıyız, yaşımız genç, devletin sıcak yüzünü göstereceğiz. Vekillik eğer bir koltuk ise niceleri geldi niceleri geçti,o koltuğun verdiği mesuliyeti hakkıyla yapabiliyosanız, öbür tarafta size sorduklarında şu görevlerde de bulundum, bunları yaptım, bunları da yapabilirdik.” derken insanın içinin rahat olması lazım.
Mehmet Çavuş Kimdir?
29 Mart 1982'de Kütahya'da doğdu. Linyit İlk Öğretim Okulu ve 1996 yılında Türkiye 486. olup Bursa Özel Nilüfer Fen Lisesi'ni Burslu olarak kazandı. Marmara Fizik Olimpiyatları Birinciliği sonrası TÜBİTAK kampına davet edildi. 2000 yılında Türkiye 262. olarak O.D.T.Ü. Bilgisayar Mühendisliği'ni kazandı. 2005 yılında “Yangın söndüren robot” projesindeki başarısından dolayı Kanada Queen's Üniversitesi ve Almanya RWTH Aachen Teknik Üniversitesi'nden burslu olarak davet aldı. Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nden ders aldı. İstanbul Boğazı'nda Deniz Akıntısından Elektrik Üretme, Isırgan Otu ile Kanser Tedavisi, Şehir Şebekesinden Elektrik Üretme, İstanbul Şehir Network Sistemi, Akıllı Sinyalizasyon, Habernic ve İpekyolu İnternet Üzerinden Ticaret Oyunu konulu projeleri farklı yatırım ve inovasyon toplantılarında değerlendirildi. “Life Kart” projesi O.D.T.Ü ve TEKMER Jürisi'nde kabul edildi. 2006 yılında Teknokent kapsamındaki ilk öğrenci firması Net Solutions'ı kurdu. Girişimcilik ruhu, enerjisi ve edindiği deneyim ile farklı sektörlerde hizmet veren işletmelerde yönetim kurulu üyeliğine seçildi. AB, TÜBİTAK, KOSGEB gibi yurt içi veya yurt dışı kaynaklı destek programları konusunda danışmanlık ve proje liderliği yaptı. Farklı alanlarda faaliyet gösteren holding ve KOBİ'lerde E-dönüşüm çalışmaları yaptı. Microsoft KOBİ Teknoloji Uzmanı seçildi. Kamu alanında Bilgi Toplumu Stratejisi Eylemleri ve farklı E-Devlet projeleri geliştirdi, uyguladı. Yürüttüğü projeler ile 2008-2009-2010 yıllarında ulusal ve uluslararası ödüller aldı. O.D.T.Ü Bilgi Teknolojileri Topluluğu kurucu üyeliği ve başkanlığını yaptı. Kütahya Ortak Akıl Platformu'nu kurdu. Uluslararası Hava Kirliği ve Yanma Konferansı, O.D.T.Ü. Bilgi Teknolojileri Topluluğu, O.D.T.Ü. Robot Topluluğu, Uluslararası İnşaat Mühendisliği Topluluğu, O.D.T.Ü Genç Girişimciler Topluluğu ve O.D.T.Ü. Medya Topluluğu gibi sosyal çalışmalara desteklerde bulundu. Marka, Patent, ISO 9001 kalite yönetimi, ISO 27001 Bilgi güvenliği ve TS 13149 yazılım yeterlilik konularında eğitim aldı. TÜMSİAD, MÜSİAD, ANKİSAD, Ankara Ticaret Odası, üyesi olup halen Net Solutions'da Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.
Devamı Yarın...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com