Genç avukat odasında ölü bulundu!

Genç avukat odasında ölü bulundu!
Kızının odasına giren anne, Zeynep'in cansız bedeniyle karşılaştı.

Özel Hukuk alanında yüksek lisans yapan ve bir hukuk bürosunun ortağı olan Avukat Zeynep Mersinoğlu (28), evinde ölü bulundu.

Ölümüyle yakınlarını yasa boğan Zeynep Mersinoğlu'nun beyin damarlarında daralma hastalığı olduğu, kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsinin ardından belirlenebileceği belirtildi.

Ataşehir'deki Ağaoğlu Andromeda Residence C-1 Kuleleri 77 numaralı dairede yaşayan Avukat Zeynep Mersinoğlu, edinilen bilgiye göre, öğle saatlerine kadar odasından çıkmadı. Durumdan şüphelenen annesi kızının odasına girdiğinde acı gerçekle karşılaştı. Kızının hareketsiz bedenini gören anne, hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa süre içinde daireye gelen sağlık ekibi, Zeynep Mersinoğlu'nun hayatını kaybettiğini belirledi. Sağlık ekibinin ölümü şüpheli bulması üzerine Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinden sonra cenaze otopsi yapımak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.
 
BEYİN DAMARLARINDA DARALMA VARDI
 
Beyin damarlarında daralma (Serebrovasküler) olan Zeynep Mersinoğlu'nun bu rahatsızlığı nedeniyle bir süreden beri tedavi gördüğü öğrenildi. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Zeynep Mersinoğlu, 2004 yılında Uluslararası Adalet Divanı'nda bakılmakta olan güncel davalar esas alınarak, dünya çapında düzenlenen Philip C. Jessup Farazi Dava Yarışması'na takım kaptanı olarak katıldı. Zeynep Mersinoğlu bu yarışmada "En İyi Sunum" ödülünü aldı. Global şirketlere danışmanlık hizmeti veren hukuk büroları ile bir leasing şirketinde de çalışan Zeynep Mersinoğlu, 2009 yılında da Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans dersleri aldı. Aynı üniversitede Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Zeynep Mersinoğlu'nun, "Ticari Şirketlerde Tüzel Kişilik Perdesinin Aralanması" konulu tez üzerinde de çalıştığı belirtildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com