Genç gazeteciler örgütleniyor

Genç gazeteciler örgütleniyor
İzmir'de basın sektöründe çalışan genç gazeteciler, Genç Gazeteciler Platformu adı altında bir araya gelmeye başladı.
İzmir'de çeşitli basın kuruluşlarında çalışan 100 civarında genç gazeteci, Habertürk muhabiri Can Özlü'nün dönem sözcülüğünü üstlendiği Genç Gazeteciler Platformu çatısı altında bir araya geldi.
 
Kuruluşa ilişkin bir açıklama yapan Genç Gazeteciler Platformu Sözcüsü Can Özlü, "Çıktığımız bu yolda; platformun amaçlarını, işleyişini ve genel çerçevesini ortaklaşa belirledik. Genç gazetecilerin sorunlarını birlikte seslendirmek, çözüm önerilerinlerimizi ilgili mercilere aktarmak ve takipçisi olmak, mesleki dayanışmayı sağlamak, bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmak için hayata geçirdiğimiz bu oluşumda, imece usulü dayanışma yöntemlerini benimsedik" dedi.
 
Gazetecilikle ilgili mevcut meslek örgütlerinin faaliyetlerini desteklemeyi ve onlarla dayanışma içinde olmayı hedeflediklerinin altını çizen Özlü, şimdiye kadar pek çok meslek örgütüne ulaştıklarını ve destek aldıklarını belirtti.
 
Genç Gazeteciler Platformu'nda; her bir üyenin eşit temsil hakkına sahip olacağını kaydeden Özlü, "Üyeler tarafından seçilen 'sözcü' ve 'yazıcı' dönemsel olarak değişecek. Ortaya çıkacak proje ve etkinlikler ise platform bünyesinde kurulan komisyonlar tarafından yürütülecek. Genç gazeteci arkadaşlarımızın mesleki konulardaki önerileri ve yaşanan sıkıntılar proje haline getirilerek, ilgili mercilere, uygun yöntemlerle iletilecek" diye konuştu.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com