Genç İşadamları: Artık ekonomiye dönün!

Genç İşadamları: Artık ekonomiye dönün!
Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Yönetim Kurulu Başkanı Efkan Ceylan, hâlâ yerel seçimlerin tartışılmasını eleştirerek, ülke gündeminin vakit kaybetmeden ekonomiye dönmesini istedi. Ceylan, "Seçim öncesi artan bütçe açığı, g

Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Yönetim Kurulu Başkanı Efkan Ceylan, hâlâ yerel seçimlerin tartışılmasını eleştirerek, ülke gündeminin vakit kaybetmeden ekonomiye dönmesini istedi. Ceylan, 'Seçim öncesi artan bütçe açığı, geciken IMF anlaşması, netleşmeyen teşvik kapsamı karmaşası, gecikmeli açıklanan tedbir paketleri ve bekleyen paketler önümüzde ciddi sorun olarak durmaktadır.' dedi.

Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED)'in 57.Yönetim Kurulu toplantısı Isparta'da yapıldı. Isparta Genç İşadamları Derneği'nin (IGIAD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, ekonomik ve siyasal alandaki son gelişmeler masaya yatırılarak görüş alış verişinde bulunuldu. EGAFED Başkanı Ceylan, açılan paketlerin olumlu sonuçları görülse de, piyasaların açılacak paketlere kilitlendiğini, yürütmenin atacağı adımları beklediğini kaydetti. Ceylan, 'Bankacılık sektörüne baktığımızda resmen kar patlaması yapmış durumda. Bizden krediyi devlete borç vermek için kestiklerini görüyoruz. Bankalar güvenilir yere parayı veriyor, bize de insafsızca yükleniyor. Piyasalar yüzde 12 ile mevduat toplayıp yüzde 14 ile devlete satıyorlar, bizle kredi almaya gidince yüzde 20-25 faiz uyguluyorlar. Bunu kabul etmek mümkün değil.' diye konuştu.

Ceylan, iş dünyası olarak AB reform süreci ve değişiklik düşünülen kanunlardaki yapılanmanın hızlandırılmasını, yeni pazarların oluşturulması, üretimin arttırılması, yeni istihdam olanaklarının geliştirilmesi, ar-ge çalışmalarının desteklenmesi gibi beklentileri olduğunu anlattı.

Isparta Genç İşadamları Derneği (IGIAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Karabulut da 11 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu federasyon çatısı altında faaliyetlerini yürüttüklerini belirtti. Toplantıya federasyona üye Antalya, Aydın, Didim, Eskişehir, Gazipaşa, Isparta, Kuşadası, Uşak, Muğla, Söke, Kütahya ve Simav Genç İşadamları Derneklerinin başkanları ve bazı üyeleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com