Genç Kızı Öldürdüler Ve...

Genç Kızı Öldürdüler Ve...
Bursa'da parçalanmış halde cesedi bulunan Sema'nın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınanların sayısı 7'ye yükseldi.

16 Şubat'ta kaybolan ve 1 Mart tarihinde Merkez Nilüfer İlçesi Çatalağıl Köyü Ayazma Mevkii'nde cesedi bacakları kesilmiş, göğsü yarılmış, rahmi ise alınmış olarak bulunan Sema Karakoca (19) cinayetiyle ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

7 GÖZALTI

Jandarmanın gözaltına aldığı Sema Karakoca'nın sevgilisi M.Ş. (34), amcasının oğlu Ş. Ş. (36), M. Ş.'nin birlikte ticaret yaptığı ve öldürülen Sema Karakoca'yı tanıştırdığı öne sürülen bir inşaat şirketinde yönetici olarak çalışan M.C. (31) ve kardeşleri E. C. (26), N.C. (30) ile akrabası N. C.'den sonra, yanlarında çalıştırdıkları S. K. de gözaltına alındı.

Jandarmadaki sorgulamalarında yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen ve susma haklarını kullanan zanlılar dün, adam öldürmek ve cinayete azmettirmek suçlamasıyla adliyeye sevkedildiler. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen şüpheliler, fotoğraflarını çekip görüntülerini alan gazetecilere suçsuz olduklarını söylediler.

RAHMİNİ ALIP SABUNLA YIKAMIŞLAR

Bu arada jandarmanın, otopsi raporuna göre Sema'nın rahmini bıçak ile alıp daha sonra bu bölgeyi sabun ile yıkadığı öne sürülen adı açıklanmayan bir doktoru aradığı belirtildi.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Jandarmadaki sorgulamalarının ardından dün sabah adliye getirilen Sema Karakoca cinayetiyle ilgili gözaltına alınan 7 kişi önce Cumhuriyet Savcısına ifade verdi. İfadelerin ardından E.C. ve Ş.Ş.'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakan savcı, Sema Karakoca'nın sevgilisi M.Ş., M. C., N.C., N.C. ve S. K.'yi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkemece savcının isteğini yerinde bularak 5 şüphelinin adam öldürmek suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Şüphelilerin Cumhuriyet Savcısı ve nöbetçi mahkemeye verdikleri ifadelerde suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Karakoca'nın sevgilisi M.Ş.'nin "Sema'yı tanıyorum. Arkadaşlığımız oldu. Ancak cinayetle hiçbir ilgim yok" dediği bildirildi. Tutuklanan diğer 4 şüphelinin da suçlamaları kabul etmedikleri ve Sema Karakoca'yı tanımadıklarını söyledikleri kaydedildi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com