Genç kızın ölümünü facebook sayfası aydınlatacak

Genç kızın ölümünü facebook sayfası aydınlatacak
İzmir’de internetten tanıştığı polis memurunun evinde ölü bulunan genç kız ile ilgili davada Türkiye'de ilk kez mahkeme, olayın aydınlatılması için facebook sayfasını inceleme kararı aldı.

İzmir Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru A.K.G.'nin evinde tabancayla kafasından vurulmuş vaziyette bulunan Çiğdem Şahin'in (20) davasında yaşanan ilginç gelişme, tutuklu polis memuru A.K.G'nin avukatının talebi üzerine yaşandı. Genç kızı öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan polis memuru A.K.G., yapılan son duruşmada kız arkadaşının belindeki silahı kapıp kafasına sıkarak intihar ettiğini belirterek, tahliyesini istedi.
 
Daha sonra söz alan sanık polisin avukatı Muammer Yurdakul, şifreli olan genç kızın facebook sayfasında silahlı çekilmiş video görüntüleri ve intiharla ilgili yazıların olduğunu iddia etti. Avukat Yurdakul, "Bu olayın cinayet mi intihar mı olduğu tam iki yıldır bir türlü aydınlatılamadı. Biz bu olayın intihar olduğunu savunuyoruz. Ölen genç kız ile ilgili bazı araştırmalar yaptık. Çiğdem'in kilitli olan ve sadece arkadaşları tarafından görülebilen facebook sayfasında elinde silah ile çekilmiş ilginç video görüntüleri olduğunu öğrendik. Ayrıca genç kız facebook sayfasının giriş kısımlarına da sürekli intihar sözcükleri içeren bir takım yazılar yazmış. Facebook sayfasının bu davaya ışık tutacağına inanıyoruz" dedi.
 
Avukatın talebini kabul eden mahkeme heyeti, Çiğdem Şahin'e ait olan facebook sayfasının şifresinin kırılması ve içeriğinin incelenmesi için Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlar Müdürlüğü'ne yazı yazılmasına karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Böylece Türkiye'de ilk kez bir ceza davasında sosyal paylaşım sitesi facebook olaya ışık tutacak.
 
Konak ilçesi Eşrefpaşa semtinde meydana gelen olayda, ailesiyle Gaziantep'te yaşayan Çiğdem Şahin internetten tanıştığı İzmir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde polis memuru olarak görev yapan A.K.G. ile arkadaş oldu.

İnternetten görüşen polis memuru ve Çiğdem Şahin, bir süre sonra yüz yüze görüşmeye karar verdi. Şahin, A.K.G. ile görüşmek için İzmir'e geldi. 29 Kasım 2010 tarihinde ise genç kız, silahla başından vurulmuş halde polisin evinde ölü bulundu. Polis, kız arkadaşının intihar ettiğini belirtti ancak şüpheli olarak tutuklandı. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com