Genç Temacılar kampuse fidan dikti

Genç Temacılar kampuse fidan dikti
Kütahya'nın Simav ilçesinde üniversite öğrencilerinden oluşan genç TEMA ekibi, eğitim gördükleri Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknik Eğitim Fakültesi (STEF) ve Simav Meslek Yüksek Okulu (SMYO) nun bahçesine çam başta olmak üzere sedir ve selv

Kütahya Dumlupınar Üniversitesine bağlı olarak eğitim veren Simav Meslek Yüksek Okulunun Organik Tarım, Pazarlama ve Muhasebe Bölümünde okuyan öğrencilerin oluşturduğu Genç Tema ekibi, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA )Simav Temsilcisi Ömer Önder ile birlikte okulun bahçesinde toplam 110 fidanı toprakla buluşturdu.
Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Simav Temsilcisi Ömer Önder, Simav Teknik Eğitim Fakültesi ve Simav Meslek Yüksek Okulu'nun Muradınlar Yerleşkesi başta olmak üzere yöredeki ağaçlandırma çalışmalarına katkı sağlayan genç Tema ekibine gönülden teşekkür ettiklerini söyledi. Önder, geçtiğimiz yıllarda Muradınlar Yerleşkesine genç Tema ekibiyle birlikte diktikleri yaklaşık 2 bin dolayındaki fidana bu yıl 110 adet daha ilave etmek suretiyle okulun yeşillendirilmesine katkı sağladıklarını kaydetti.
Önder, Simav'ı tehdit eden erozyon tehlikesine karşı ağaç dikmek suretiyle az da olsa genç Tema ekibiyle birlikte az da olsa üzerlerine düşen görevi yerine getirmenin gayreti içerisinde bulunduklarını ifade etti. Çalışmaların ilerleyen günlerde devam edeceğinin altını çizen Önder, gençlerle birlikte fidan dikmenin ve geleceğe yatırım yapmanın hazzını yaşadığını anlattı. Simav Teknik Eğitim Fakültesi ve Simav Meslek Yüksekokulu'nun Muradınlar Yerleşkesi'ndeki fidan dikme etkinliğine Simav Teknik Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Güntürkün ile Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Korkmaz'da katıldı, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com