Gencebay artık “akil” değil mi?

Gencebay artık “akil” değil mi?
Orhan Gencebay, Akil İnsanlar heyetinden ayrıldığı iddiasına yanıt verdi. Sağlık sorunları nedeniyle bölge ziyaretlerine katılamadığını söyleyen sanatçı, “Artık İstanbul’da görev yapacağım” dedi.

Akil İnsanlar Karadeniz Heyeti’nde yer alan Orhan Gencebay’ın sağlık sorunlarını öne sürerek bölge ziyaretlerine katılmaması, ancak televizyon programlarına çıkması tartışmaları da beraberinde getirdi.
 
Ardından ünlü sanatçının heyetten ayrıldığı iddiası ortaya atıldı. İddiaya yanıt veren Gencebay, heyetten ayrılmadığını, sağlık sorunları nedeniyle Karadeniz’e gidemediğinden bölgesinin değiştirildiğini söyledi.
 
Gencebay, “İstanbul’dan uzağa gitmeme doktorlarım müsaade etmiyor. Uçağa da binemiyorum. ‘Görevimi İstanbul’da yapabilir miyim?’ diye sordum, onlar da ‘Tabii’ dediler. Yani bırakmadım, zorunlu olarak görev alanım değişti” diye konuştu.
 
Yıllar önce beş kalp damarının değiştiğini ifade eden Gencebay, “Kalbimi düzelttik ama ritmi düzeltemiyoruz. Üç yıl önce bu yüzden annem yoğun bakımdayken yanına gidemedim, ancak cenazesine gidebildim” dedi.
 
Gencebay’ın 20 gün önce sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldığını belirten Sevim Emre, iddiaların sanatçıyı üzdüğünü söyledi:
 
“Orhan Bey, hiçbir şekilde strese girmemeli. Biz aslında onu pamuklara sarıyoruz. Kendisi de çok içine dönük olduğu için bir şey söylemiyor ama bu durum içinde fırtınalar yaratıyor. Bazı devlet büyüklerimizin yaptığı konuşmalar onu üzdü. ‘Ben Orhan Baba olarak 40 yıldır kendimi anlatamamışım’ dedi. Akil İnsanlar heyetindeki sanatçılar yersiz yere suçlandı.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com