Gençler 'Ata'ları için yürüdü

Gençler 'Ata'ları için yürüdü
Gençlik Haftası, yurdun dört bir aynında çeşitlik etkinlik ve yürüyüşlerle kutlanıyor.
Sivas'ta 'Gençlik Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen yürüyüş, öğrenciler ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.
 
Kutlamalar kapsamında düzenlenen yürüyüş 4 Eylül Stadı önünde başladı. Yürüyüşe il merkezindeki okullardan çok sayıda öğrenci, öğretmen ve sporcu katıldı.

Gençlerin ellerinde Türk bayrakları ve sloganlar atarak gerçekleştirdikleri kortej yürüyüşüne, bazı engelli sporcular da katıldı. Kortej yürüyüşü, İnönü Bulvarı boyunca devam ederek kent meydanıda bulunan Atatürk anıtı önünde son buldu.
 
Yürüyüşle başlayan kutlamalar kapsamında Atatürk anıtına da çelenk koyuldu. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, "Gençlik Haftası kutlamalarımızı yürüyüş ile başlattık. Finali de yine 19 Mayıs akşamı Kongre Müzesi önünde gerçekleştireceğimiz konser ile yapacağız. Daha önceki yıllarda bu törenlerimizi bayrak koşusu ile başlatıyorduk. Ancak bayrak koşusu genelgesi değişince artık bizde kortej oluşturarak gençlerle birlikte yürüdük" diye konuştu.
 
BOLU'DA 'ATATÜRK'Ü ANMA YÜRÜYÜŞÜ'
 
Bolu'da, Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen "Atatürk'ü Anma Halk Yürüyüşü'nde, yaklaşık 300 öğrenci ve sporcu belediye bandosu eşliğinde yürüdü.
 
Bolu'da Gençlik Haftası etkinlikleri, 'Atatürk'ü Anma Halk Yürüyüşü' ile başladı. Uğur Mumcu Parkı önünde başlayan yürüyüşe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, daire müdürleri ile yaklaşık 300 öğrenci ve sporcu katıldı. Türk bayrağı ve Atatürk posteri açan öğrenciler, Bolu Belediyesi bandosu eşliğinde İzzet Baysal Caddesi'nden Anıt Park'a kadar yürürken, bisikletli sporcular ise pedal çevirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu.
 
Törende konuşan Suat Çelen, öğrenci ve sporculara alkol ve uyuşturucudan uzak durmaları tavsiyesinde bulundu. Tören, konuşmalarından ardından sona erdi.
 
KAYSERİ’DE GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
 
Kayseri’de Gençlik haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaklaşık 500 metre yürüyen gençler, Hakan Akdoğan yönetimindeki Karizma Show’un mini basketbol gösterisiyle coştu.
 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı il temsilciliklerinden oluşan gruplar ellerinde Türk Bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında düzenlenen 400x100 bayrak yarışının startını, Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Özen verdi. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Hakan Akdoğan yönetimindeki Karizma Show’un mini basketbol gösterisi nefes kesti. Yürüyüşe Kayseri’de kampta bulunan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Futsal takımı da katıldı. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com