Gençler bitti çocuklara mı sıra geldi?

Gençler bitti çocuklara mı sıra geldi?
Çevik Kuvvet polisi 8 yaşındaki çocuğu öldüresiye dövdü

Son 3 aydır 6 gencin ölümüne sebep olan, orantısız şiddet uygulayan polis şimdi de suçsuz yere küçük çocukları öldüresiye dövüyor.

Mersin'de bir Çevik Kuvvet polisi 8 yaşındaki D.Ö.'yu öldüresiye dövdü. Mersin'in Şevket Sümer Mahallesi’nde yaşanan olay pes dedirtti. O. isimli çevik kuvvet polisi arkadaşına tokat atmasını istediği çocuk dediğini yapmayınca önce tokat attı. Tokat yiyen çocuk küfresip kaçınca arkasından koşarak çocuğu yakalayan polis öldüresiye dövdü.

İfadesinde "Boğazımı sıktı, gövdeme vurdu, kafamı polis arabasına vurdu. Sonra başka polisler geldiler. Beni aldılar, çıplak ettiler, suya tuttular, yüzümü yıkadılar. Sonra üzerimi giydirdiler beni eve gönderdiler. Ben polislerle bazen konuşurum. Daha önce de iki kere beni dövmüşlerdi” diyen D.Ö.'nin annesi çocuğu evde kusmaya başlayınca hastaneye götürdü. İç organları zarar gören D.O, iç kanama riskiyle 1 haftadır hastanede tedavi görüyor.

D.Ö’nün babası Abdulkadir Ö, oğlunu döven polis hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek “Olayın olduğu yerde kameralar var. O kameraların savcılık tarafından incelenmesini istiyoruz. Kendi halinde oyun oynayan çocuk durduk yere polise sataşır mı? Bir çocuk bu kadar dövülür mü? O polisin cezasız kalmasını istemiyoruz” dedi.

EMNİYET OLAYI KABUL ETTİ

Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Güner, yaşanan olayı doğruladı. “Çocuk bana küfür etti’ mazeret olamaz” diyen Güner, 8 yaşındaki D.Ö’yü döven polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Peki kameralarda dövdüğü vurduğu kayıtlı olan polislerin bile serbest bırakıldığı bir ortamda bu polis ne ceza alacak? Yada asıl soru polisin bu kontrolsüz şiddet uygulamarını durdurmak için ne yapılacak? (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com