Gençler Voleybolcu Kız İçin Ayaklandı!

Gençler Voleybolcu Kız İçin Ayaklandı!
Belediye otobüsünde şort giydiği için bir yolcunun yumruklu saldırısına uğrayan genç voleybolcu için gençler sokağa çıkacak...

Belediye otobüsünde saldırıya uğrayan Nurcan İbrahimoğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü harekete geçirdi. Ayrıca twitter'da örgütlenen gençler sokağa çıkacak!

Beşiktaş'ın kadın voleybol takımının alt yapı oyuncusu 19 yaşındaki Nurcan İbrahimoğlu, İETT otobüsünde giydiği şort yüzünden bir yolcunun yumruklu saldırısına hedef oldu. Nurcan İbrahimoğlu, "Adamdan bir yumruk yedim. Ardından otobüsteki diğer yolcular bana destek olmak bir yana neredeyse adamı haklı çıkardılar bir yumruk onlardan yedim. Dudağım patlak halde Adli Tıp Kurumu'na gittim. Sadece bıçaklama ve kırılma olaylarına darp raporu verdiklerini söylediler. Bir yumruk da oradan yedim" dedi.

Haliç Üniversitesi Spor yöneticiliği 2. sınıf öğrencisi Nurcan İbrahimoğlu'nun yaşadığı yumruklu saldırı olayı 28 Temmuz günü Bahçeköy ? 4. Levent otobüs hattı olan 42 M otobüsünde meydana geldi. Nurcan, yaşadığı olayı gazete Habertürk'e şöyle anlattı:
"Arkadaşıma gitmek için Bahçeköy'den 42 M otobüsüne bindim. 21.30 otobüsüydü. Bir sonraki gün sabah antrenmanım var diye arkadaşımda kalacaktım. Normal bir şekilde orta kapıya en yakın yerdeki yan duran koltuklardan birine oturdum. Çok yorgun olduğum için ayaklarımı uzattım. Biri geçtiğinde ayaklarımı çekip yol veriyordum. Otobüsün yarısı boştu. 45 yaşlarında benden çok az kısa olan bir adam vardı. Sürekli bana bakıyordu. İlgilenmedim. Yorgun olduğum için uyukluyordum zaten. Otobüsün yarısı boş olmasına rağmen yanım boşalınca adam yanıma geçti. Geçerken bilerek ayağıma çarptı. Ben de ayağımı tuttum. Özür dilemesini bekledim ama adam yanıma oturdu. Sonra da, 'Kusura bakma ama ayaklarını bu şekilde uzatamazsın burası toplu taşıma aracı' dedi. Ben de siz geçerken ayaklarımı çektim zaten yorgun olduğum için uzattım ayaklarımı" dedim.

TOPLUMUN NAMUSUNU BOZUYORSUN
Ardından adam 'sen toplumun ahlakını bozamazsın, yaptığın terbiyesizlik. Toplumun ahlakını, namusunu senin gibi insanlar bozuyor. Senin gibi terbiyesiz, ahlaksızlar yüzünden bu toplum bu hale geldi' diyerek hakaret etmeye başladı. Şok oldum. 'Siz benim bütün gün ne iş yaptığımı bilmiyorsunuz. Ayağım sakat ve sporcuyum. Bütün gün koştum ayaklarım yara ve uzatmam gerekiyordu uzattım' dedim. Adam söylenmeye devam etti. Altımda da basketbol şortu vardı. Şort diz kapaklarıma gelen bir şorttu. Daha sonra bana, 'çıplak bacaklarını uzatmışsın, toplumu cezbediyorsun, sen toplumun namusunu bozuyorsun, çıplak bacaklarınla bize gösteriş yapıyorsun' diye bağırmaya devam etti. Önce ne söyleyeceğimi şaşırdım. Sonra kendimi tutamadım ve 'Babam yaşındasınız, benim gibiler mi toplumun ahlakını bozuyor. Asıl terbiyesiz sizsiniz ben sizin kızınız yaşındayım' dedim.

YUMRUK ATTI
Adam aniden bana bir yumruk attı. Dudağımı patlattı. Önce şoka girdim ardından sinirlenerek bağırmaya başladım."

Olay büyüyüp, yumruklamaya varınca diğer yolcuların araya girdiğini anlatan Nurcan İbrahimoğlu, saldırganın en arkaya gittiğini belirterek şöyle devam etti:
"Otobüstekiler sonra bizi ayırdılar. Ben bu sırada otobüsü Maslak Acıbadem Hastanesi'nin önünde durdurttum. Polisi arıyorum dedim. Çevredekilerden de yardım istedim. Bir adam elimi itip polisi aramamı engelledi. Bu sırada memur olduğunu söyleyen bir adam olaya dahil oldu. 'Madem memursunuz kimliğini öğrenin' dedim. Sen ne yapacaksın onun adını, kim olduğunu deyip müdahale etti. Bir başkası, 'uzatma artık akşam akşam başımıza bir iş çıkarma. Geç kaldık evimize gidelim' dedi. Üstüm başım kan içinde bu kez otobüstekilerle tartışmaya başladım. Bir kadın bana 'sus artık çok ses çıkardın, olay bitti gitti' dedi. Bir başkası 'adam gitsin de olay kapansın' dedi. Bu arada otobüs hareket etti. Bir sonraki durağa yaklaşırken saldırgan, ' Bak ben iniyorum. Beni bulamayacaksın' dedi. İndi ve alay edercesine el sallayıp gitti."

EL SALLAYIP GİTTİ
Kadın voleybolcu olayın ardından şikayetçi olmak için Ayazağa Polis Karakolu'na gitti. Oradaki polislerin de kendisiyle yeteri kadar ilgilenmediğini söyleyen kadın voleybolcu ardından Adli Tıp Raporu almak için Şişli Adliyesi'ne gitti. İbrahimoğlu, burada da dudağı patlamasına rağmen kırık ve bıçaklama olmadan rapor verilemeyeceği söylenerek gönderildiğini belirtti.

Hala olayın etkisinde olduğunu söyleyen Nurcan İbrahimoğlu, "Ben şort yüzünden bir yumruk yedim dudağım kanadı geçti. Ama ondan sonra bir yumruk da otobüsteki yolculardan yedim. Son yumruğu da bana sadece kırık ve bıçaklanmaya darp raporu verildiğini söyleyen personel attı. İnsanların biraz daha duyarlı olmasını istiyorum. Tek isteğim kadınlar korkmasın. Kimse giyim tarzından vazgeçmesin" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com