Gençlerbirliği'nde yine medyum skandalı

Gençlerbirliği'nde yine medyum skandalı
G.Birliği eski genel menajeri Mehmet Dilber’in açıklamaları çok konuşulacak.

İlhan Cavcav ve Fuat Çapa'nın sürekli görüşme halinde olduğu medyum, kadroyu hazırlamalarına yardımcı oluyordu. Deplasman maçlarına dahi geliyordu.""Takma adı Ebru olan kadın için Cavcav'ın isteğiyle futbolcu ve çalışanların primleri ile ücretlerinden kesinti yapılıyordu. Artan paralar ona teslim ediliyordu."

Gençlerbirliği'ndeki genel menajerlik görevinden bir süre önce ayrılan ve kulübe dava açan Mehmet Dilber, uzun süren suskunluğunu bozarken, Hürriyet'ten Özgür Şahiner'e yaptığı özel açıklamalar Beştepe'yi karıştıracak gibi duruyor. Anlattığı olaylara bire bir şahit olduğunu dile getiren Dilber, Başkent kulübünde yakın dönemde yaşanan tüm olayları ortaya döktü.

TALİMATLARI BİZZAT CAVCAV VERDİ

Dilber, yaklaşık bir buçuk yıl görev yaptığı kırmızı siyahlılarda, inanılmayacak olaylara tanıklık ettiğini belirterek, "Bir medyuma, futbolcu primlerinden kesinti yapıp prim gönderdik. Tüm bunları Başkan İlhan Cavcav'ın bilgisi dahilinde yerine getirdim. Talimatları, bizzat Cavcav verdi" diye konuştu.

Sezon devam ederken, yurt dışı kaynaklı (Gençlerbirliği'nde teknik direktör Fuat Çapa, kadroyu bir falcıya danışarak kuruyor) şeklinde bir haberin medyaya yansıdığını ve bunun üzerinin hemen kapatıldığını vurgulayan Dilber, "Bu olay, ne yazık ki yaşandı. Tüm bu olanlara daha önce de görev yaptığım ve çok sevdiğim Gençlerbirliği'nde tanıklık etmek beni fazlasıyla üzdü" dedi. Kulüpte geçirdiği bir buçuk yılda çok çarpıcı olaylar yaşadığını, anlattıklarının buzdağının görünen yüzü olduğunu ileri süren Dilber, şunları söyledi:

"BU OLAYLAR GENÇLERBİRLİĞİ'NİN YÜZ KARASIDIR"

"Bu anlattıklarım bire bir tanık olduğum olaylar. Mahkemeye gideceklere şimdiden söylüyorum. Herkesle istedikleri yerde, televizyonda, basının önünde, istedikleri zaman yüzleşmeye hazırım. Kimseden korkum ve çekineceğim birşey yok. En çarpıcı olay, kesinlikle medyum olayı. G.Birliği'nin bence yüz karası. Takma adı Ebru olan bir medyum kadın var. Kulübe gittikten sonra, İlhan Cavcav vasıtası ile kendisini tanıdım. Cavcav bana, (Derya deniz bir kadın. Bir çok konuda sıkıntıları çözüyormuş) dedi. Doll gidip Zumdick göreve devam ettiğinde kulübe gelmeye başladı."

ÇALIŞANLARIN ÜCRETİNDEN KESİNTİ YAPTIM

"Medyum, bir gün bana, (Cavcav'dan ne kadar para kazanabilirim bana yardımcı olun) dedi. Başkanın araba sözü verdiğini söyledi. Bunları konuşurken, Cavcav aradı. A.Gücü maçı sonrasıydı. (Bu hanıma 600 TL yaz) dedi. G.Birliği'nde bir gelenek vardır. Futbolcuların primlerinden bir miktar kesilir ve diğer çalışanlara dağıtılır. O kesintilerden 600 TL ayırdım. Her maç öncesindeki akşam, Cavcav, Fuat Çapa ve medyum bir araya gelip konuşuyorlardı. Kadroyu beraber kuruyorlardı. Ebru Hanım, deplasmanlara da geliyordu."

"O KADINI SAKİN İHMAL ETMEYİN"

"İlhan Cavcav'ın, medyum için 'Aman Fuat Hoca, bu kadını ihmal etme' dediğini biliyorum. Primlerden kesilen parayı zarfa koyuyor ve üzerine ismini yazıyorduk. Kimi zaman kulüp nizamiye-sinden alıyordu. Birileri kulüpten medyuma haber uçuruyordu. O da başkana anlatınca Başkan etkileniyordu."

"SON 1 YILDA BEN İMZA ATMADIM"

"Son bir yıldır prim listesine imza atmadım. Tüm imzaları Fuat Çapa attı. Böyle bir rezilliğe neden alet olayım? Prim miktarı artınca biz de ne yapacağımızı şaşırdık. Listeye, 'medyuma verildi' yazacak halimiz yok ya... Biz bu durumda bazı oyuncuların prim miktarını yükseltip durumu aramızda idare etmeye çalıştık."

"İKİSİNİ DE OYUNDAN BEN ATTIRDIM"

"3-3 sona eren Sivasspor maçında, durum 3-2 iken Sivas'tan 2 oyuncu atılmıştı. Medyum, başkanı arayıp, 'Gördünüz mü iki oyuncuyu attırdım' demiş. Daha sonra stattan çıkıp, tekrar Cavcav'ı aramış 'Bakın nasıl kazandırdım 3-2' demiş.. Başkan Cavcav ise '90+3'te bir gol yedik durum 3-3 oldu' diyerek kendisini fena azarlamış. Bunun görgü tanıkları da var."

'M' HARFLİLERLE TAKINTILIYDI

Mehmet Dilber, "Medyum Ebru, 'M' harfiyle başlayan isme sahip kişilerin kulüple ilişiğinin kesilmesi gerektiğini söyledi. Ben de bu yüzden gönderildim" dedi.

Gençlerbirliği eski genel menajeri Mehmet Dilber'in, medyum Ebru ile alakalı en ilginç iddiası ise, harflere takıntılı olduğu yönündeydi. Dilber, "M harfine takıntılıydı. Çatışıyorlar diyerek, ismi M harfi ile başlayan isimlerin kulüpten gitmesi gerektiğini söyledi. Mustafa Kayabaşı, Mustafa Kaplan gitti. Şimdi Mehmet Dilber olarak ben de gittim. Futbolcu Mehmet Akgün ile yollar ayrıldı. Hollandalı bir antrenör de gönderildi" ifadelerini kullandı.

YAŞAM KOÇU DİYE TANITILDI

Medyum kadının, G.Birliği'nden kendisine verilen paralarla araba satın aldığını söyleyen Dilber, "Geçen sezon verilen paralarla bir araba aldığını duyduk. Sezon başında, tesislere gelip, uzaktan futbolculara tütsü bile yaptı. Toplantı odasında futbolculara, yaşam koçu diye tanıtılıp, psikolojik destek bile vermiş. Bunu bana bizzat İlhan Cavcav'ın kendisi anlattı" diye konuştu.

MEDYUM ENERJİ YÜKLEMESİ YAPTI

"6-1 kaybettiğimiz F.Bahçe maçı öncesi otelde kamptaydık. Restaurantta Fuat Çapa ile medyum kadın bir masada oturmuş, enerji yüklemesi yapıyordu. İlhan Cavcav, 40 dakika bu enerji yüklemesinin bitmesini bekledi. Bu görüntüyü bir başkası görmesin diye içimden dua ettim. Utancımdan, divana uzandım ve kendimi gizledim."

"TAKIMI TAKİP EDİYORDU"

Dilber, "Medyum Ebru, maçlardan önce beni, yardımcı antrenörleri, kulüpten bilgi alabileceği kişileri arıyordu. Takım tertibi hakkında edindiği bilgileri Başkan İlhan Cavcav ile paylaşıyordu. 'Şu oynamaz, bu oynar' diye kafa yoruyor, görüş belirtiyordu" dedi.

"BİZDEN İNTİKAM ALMAYA ÇALIŞIYOR"

G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, Dilber'in açıklamalarıyla ilgili, "İftiralarla bizden intikam almak istiyor" yorumunu yaptı.

Senelerdir Gençlerbirliği'nin başkanlığını yapan İlhan Cavcav, eski genel menajer Mehmet Dilber'in söylediklerinin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Cavcav, iddialara sert tepki gösterirken, "Dilber'in anlattıklarının kulüpte yaşanmış olması söz konusu bile değil" dedi.

"KULÜBÜMÜZE İFTİRA ATIYOR"

Kırmızı siyahlı kulübün başkanı, şunları söyledi: "Futbol, medyum ile büyü ile olacak şey mi? Mehmet Dilber bizden ayrılınca kulübe dava açtı. 185 bin TL tutarındaki mesaisinin ödenmediğini gerekçe göstererek. El insaf... Bu davayı reddettik. İftiralarla bizden intikam almaya çalışıyor." (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com