Gençlerden Bakan Şahin'e istifa çağrısı!..

Gençlerden Bakan Şahin'e istifa çağrısı!..
CHP Adana Gençliği İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e istifa çağrısı yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Babayiğit, Malatya’nın Sürgü beldesinde yaşanan saldırıya tepki göstererek, “Artık yeter! Herkes haddini bilsin. Kimse kimseye din dersi vermeye kalkmasın” dedi. 
 
Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü kasabasında yaşayan Alevi bir aileye gericiler tarafından yapılan saldırıya tepki göstermek adına İnönü Parkı’nda toplanan CHP Adana İl Gençlik Kolları, saldırıyı gerçekleştirenleri ve olaylar karşısında duyarsız kalan yetkilileri adeta topa tuttu. 
 
Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Polat, Seyhan İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mustafa Arıkanoğlu, Sarıçam İlçe Gençlik Kolu Başkanı Hasan Kar, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu, Seyhan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer, İl Disiplin Kurulu eski Başkan Yardımcısı Fevzi Ağuş ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu protesto eyleminde grup adına basın açıklamasını okuyan Başkan Babayiğit, yaşanan olaya ülkenin dört bir yanında tepkiler yükselirken Türk medyasının Suriye ile ilgili yayınlar yaparak, Alevi vatandaşları yok saydığını ve iktidarın faşist baskısının çanağını tuttuğunu öne sürdü. 
 
“BİZ DE SİZE EĞİLMEDİK! BU DA SİZE DERT OLSUN”
 
“Bu ülkede hiç kimse yoksa biz varız; Cumhuriyet Halk Partisi Gençliği var”diyen Babayiğit açıklamasına şöyle devam etti:
 
“Gün gelir, sustuğunuz her şeyin hesabını bu halk sizlere sorar. Bu onurlu direnişte, Malatya’nın her metre karesinde direnişe destek olacak, faşist diktanın yıkılması için elimizden geleni yapacağız”. 
 
AKP Hükümeti’nin gündemi sıcak tutarak dış politikadaki basiretsizliğinin üzerini örtmeye çalıştığını savunan Babayiğit, AKP’nin annelerin, babaların, çocukların gözyaşlarını göz ardı ettiğini belirterek, “Artık yeter! Herkes haddini bilsin. Kimse kimseye din dersi vermeye kalkmasın. En iyi ibadet, insana insan olduğu için değer vermektir. Biz sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedik, bu da bize dert oldu. Ama biz de size boyun eğmedik, bu da size dert olsun” diyerek sözlerini noktaladı. 
 
Açıklamanın ardından gençler saz çalıp türkü söyleyerek saldırıyı kınamaya devam ettiler. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com