Gençlerden Takdir Toplayan Hareket!

Gençlerden Takdir Toplayan Hareket!
Üç yıl önce bir grup gencin bir araya gelerek başlattığı çalışma bugün büyük bir dernek haline geldi..

Tamamen gençlerin oluşturduğu yardım organizasyonu HİSBE (Hisli İnsan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği), 500 Evler Beraat Cami sosyal tesislerinde düzenlediği bir yemek organizasyonuyla kuruluşunu kutladı. HİSBE Yönetim Kurulu Başkanı A.Kadir Dereli, organizasyona katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederek; ‘bizim ilk organizasyonumuz 2007 yılında olmuştu. Bu dönemden sonra %80 büyüyerek yüz ailemize Ramazan kumanyası tedarik etme noktasına kadar ulaştık. İnsanoğlu sosyal bir varlıktır bu sosyalliğini dayanışma ve kaynaşma olarak gerçekleştirmek zorundadır. Bize neden daha büyük bir yardım kuruluşuna bağlı olarak çalışmıyorsunuz diye soruyorlar. Çok daha büyük bir organizasyonun parçası olacağımıza kendimiz kendi imkanlarımızla onların ulaşamayacağı bölgelere ulaşmaya gayret ediyoruz’ dedi.Dernek kurmak zor iş, nasıl böyle bir işe kalkıştınız gibi sorularla da sık sık karşılaştığını ifade eden Başkan Dereli, bu sorulara bir yardım sırasında yaşadığı şu olayı anlatarak cevap verdiğini anlattı:

Fatih’te bir aile. 7 yetimli bir aile. 2 odalı daracık bir evde yaşayan 8 kişi. Onlara, o erzakları götürdüğümüzde o çocukların erzak poşetlerinin etrafını sarmaları ve birbirleri ile yarışır biçimde poşeti açıp içinden erzakları çıkararak ardından annelerine seslenmeleri…
Anne bak bunu da almışlar.. Anne bak bu da varmış…
Ve ardından hiç konuşmadan gözlerle edilen teşekkür ve yine gözlerle kurulan gönül köprüleri….

İşte bize bu yolda yürüyecek gücü veren şey budur. Derneğin kuruluşundan sonra artık çok daha aktif çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştireceğiz’ diyerek sözlerini noktaladı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com