GENÇLERE ‘MÜZAKERE VE ARABULUCULUK’ EĞİTİMİ

GENÇLERE ‘MÜZAKERE VE ARABULUCULUK’ EĞİTİMİ
GENÇLERE ‘MÜZAKERE VE ARABULUCULUK’ EĞİTİMİ

AYDIN - Aydın Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine yönelik “Uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk” konulu eğitim semineri düzenlendi.
UNICEF, Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi (WALD), Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı UCLG-MEWA, CORİO, Save The Children, İstanbul Valiliği ortaklığında ve Habitat yürütücülüğünde kurulan ‘Uluslararası Genç Liderler Akademisi’ projesi kapsamında Aydın Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine yönelik “Uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk” konulu eğitim semineri düzelendi. Aydın Belediye Meclis salonunda Gençlik Meclisi Başkanı Anıl Kösehancı tarafından verilen eğitime Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkan Selek, Gençlik Meclisi yürütme kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının gençlik temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Seminerin başlangıcında konuşan Aydın Gençlik Meclisi Başkanı Anıl Kösehancı, “Uluslararası Genç Liderler Akademisi gençlerin yeni fırsatlar elde ederek liderlik vizyonu kazanmalarını, yetenek ve kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Öncelikle atıl durumdayken hizmet verebilir duruma getirilen binayı Aydın’a kazandıran ve Gençlik Meclisine desteğini esirgemeyen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ederim. Eğitimimizin amacı müzakere arabuluculuk terimleri ve süreçleri konusunda farkındalık oluşturmaktır. Eğitim sonunda katılımcıların müzakere, arabuluculuk ve süreçleri konusunda temel bilgiye sahip olması, günlük hayat uygulamalarından, uluslar arası süreçlere kadar farklı örnekler ile katılımcılara İnteraktif uygulamalar ve simulasyonlar ile bu süreçlerin tecrübe edilmesi hedeflenmektedir” dedi.
Başvurunun yoğun olduğu eğitimin kontenjan açısından sınırlı olması sebebiyle sonraki etaplarda periyodik olarak devam edeceğini açıklayan Kösehancı, “Bu sayede eğitimin Aydın yerelinde ilçeleri de kapsayan her kesimden gençlere eğitimin ulaştırılması hedeflenmektedir” diye konuştu.
“Uyuşmazlık Çözümünde Müzakere ve Arabuluculuk” konulu eğitim seminerinin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilirken, daha sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com