GENÇLERE TREN GEZİSİ

GENÇLERE TREN GEZİSİ
GENÇLERE TREN GEZİSİ

MALATYA - Gençlere trenin sevdirilmesi için Türkiye genelinde 7 hat üzerinde uygulanacak olan ücretsiz tren gezisine, gençlerin ilgi gösterdiği bildirildi.
Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen bilgide bu etkinlik hakkında, "29 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında, gençlerin seyahat etmeleri, akranlarıyla tanışmaları ve kaynaşmaları, ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla, 7 hat üzerinde 6 farklı trenle, 19-29 yaşları arasındaki yaklaşık 2 bin gencin katılımıyla gerçekleştirilecek bir trenle hareketlilik projesidir" ifadeleri kullanıldı.
Proje kapsamında; "Efeler Gençlik Treni İzmir - Konya - Ankara - Eskişehir - İzmir", "Fırat Gençlik Treni Elazığ - Divriği - Sivas - Kayseri - Adana - Elazığ", "Çukurova Gençlik Treni Mersin - Adana - Divriği - Sivas - Kayseri - Mersin", "Kafkas Gençlik Treni Kars - Erzurum - Samsun - Amasya - Divriği - Kars", "Karaelmas Gençlik Treni Zonguldak - Kayseri - Divriği - Sivas - Ankara - Zonguldak", "Şahinbey Gençlik Treni Gaziantep - Divriği - Sivas - Kayseri - Adana - Gaziantep", "İstiklal Gençlik Treni Samsun - Amasya - Sivas - Kayseri - Ankara - Samsun" güzergahlarının kullanılacağı ve bahsi geçen illerde de geziler planlandığı kaydedildi.
"Hangi trene hangi zaman diliminde katılacağını bizatihi internet üzerinden başvuru ile kendisi belirleyecek olan 19-29 yaşları arasındaki gençlerin, başvurularını tamamlayabilmeleri için başvuru çıktılarını herhangi bir il müdürlüğünde onaylatmaları gerekmektedir. Gençlik Treni Hareketlilik projesinde başvuru işlemleri bu şekilde tamamlanacaktır" bilgilerinin verildiği açıklama şöyle tamamlandı:
"Gençlik Treni Hareketlilik projesinin organizasyonu Bakanlığımızca gerçekleştirilmekte olup, katılımcıların seyahat süresince tüm giderleri Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Katılımcılar ikişer kişilik yataklı kompartımanlarda seyahat edecek olup, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini trende, öğle yemeklerini ise program doğrultusunda dışarıda veya trende kumanya şeklinde alacaklardır. Bunun yanı sıra katılımcılara yönelik açık servis su ve çay hizmeti de sunulacaktır. Gençlerin iletişim ihtiyaçları için yemekli vagonlarda internet hizmeti ücretsiz olarak sunulacaktır. Ayrıntılı bilgiye ve web başvurusuna; http://www.gencliktreni.gsb.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz."
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com