Gençlerin ingilizce merakı

Gençlerin ingilizce merakı
Kütahya'nın Simav ilçesinde yaşayan vatandaşların İngilizce öğrenme merakı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.

Açılan kurslara gençlerin yanı sıra esnaflarda ilgi göstermeye başlayınca gündüz yapılan kurslara gece kursları da eklendi ücretsiz kurslarda başarı gösterenlere sertifika verileceğini bildiren Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Seymanoğlu, ilçede İngilizce merakının ilk kez bu kadar artış gösterdiğini, talepleri karşılamak için gündüz açtıkları kurslara gece kurslarını eklemek zorunda kaldıklarını söyledi.
Termal zengini Simav'da yatırımların son yıllarda turizm alanına kaydırılmasıyla ilçenin özellikle termal turizm açısından dünyanın cazibe merkezi haline dönüştüğünü anlatan kursiyerlerden Gamze Demirel, bir gün kendilerine iyi bir gelir getireceğine inandıkları yabancı dili Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı ücretsiz kurslar sayesinde şimdiden öğrenmeye çalıştıklarını dile getirdi.
Kurs öğretmeni Engin Özel, kursa katılan gençler ve esnafların performansından son derece memnun olduğunu ve İngilizciyi çok çabuk bir şekilde öğrenmelerinden mutluluk duyduğunu anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com