Gençlik Derneğinden fotoğraf yarışması

Gençlik Derneğinden fotoğraf yarışması
Kütahya Gençlik Derneği Gençlik ve Spor Kulübünce mayıs ayında ''Gençlik Haftası'' etkinlikleri kapsamında düzenlenecek fotoğraf yarışmasında dereceye girecek eser sahiplerine para ödülü verilecek.

KÜTAHYA - Kütahya Gençlik Derneği Gençlik ve Spor Kulübünce mayıs ayında ''Gençlik Haftası'' etkinlikleri kapsamında düzenlenecek fotoğraf yarışmasında dereceye girecek eser sahiplerine para ödülü verilecek.
Kulüp Başkanı Ercan Şirin, yaptığı açıklamada, bir grup gençle 2005 yılında hazırladıkları projeye, Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığından aldıkları hibeyle Kütahya Gençlik Derneğini kurduklarını bildirdi.
2005'ten bu yana ilde bulunan gençlerin uluslararası, ulusal, yerel boyutta çeşitli gençlik ve spor faaliyetlerine katılmalarını sağlayarak sosyalleşmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları, yeteneklerini geliştirmeleri, kültürlerine sahip çıkmaları ve yaşatmaları amaçları çerçevesinde kar amacı gözetmeksizin sosyal sorumluluk çalışmaları yürüttüklerini belirten Şirin, şöyle konuştu:
''Şimdilik kulüp olarak uluslararası ve ulusal gençlik değişimleri, tiyatro, geleneksel fidan dikim kampanyası, köy okullarına yardım kampanyaları, gitar kursu, yabancı dil kursları, çevre gezileri, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ile ortak etkinlikler, break dans, graffiti, gök bilimi, sinema günleri, çadır kampları gibi gençlik faaliyetlerinin yanı sıra badminton, halk oyunları, masa tenisi, basketbol, dağcılık gibi sportif etkinlikler yürütmekteyiz. Ayrıca, AB Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında birçok proje gerçekleştirdik. Bu projeler vasıtasıyla Kız Yetiştirme Yurduna bilgisayar laboratuvarı ve etüt sınıfı kurduk, Erkek Yetiştirme Yurdunda fitness odası ve basketbol sahası oluşturduk. Gençlik değişim projeleri sayesinde ilimizde imkanı kısıtlı olan gençlerimizin Almanya, İspanya, Yunanistan, İngiltere, Romanya, Polonya, Bulgaristan, Portekiz, Fransa, Litvanya, Çek Cumhuriyeti, İrlanda'ya gitmesini sağladık. Söz konusu gençlik değişimleri sayesinde hem ülkemizin tanıtımını hem de ilimizin tanıtımını yaparak kültürümüzü farklı ülkelerde de yaşatmaya çalıştık.''
Şirin, kulübün kuruluşundan bu yana yaptığı uluslararası, ulusal ve yerel faaliyetlere destek veren çini ustası Sıtkı Olçar'a teşekkür ederek, ''Manevi anlamda destek sıkıntısı yaşamadığımız, ancak maddi anlamda destek bulamadığımız ilimizde bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyecek büyüklerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, firmalarımız ve şirketlerimizden desteklerini bekliyoruz'' dedi.
Mayıs ayında Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında ''Hepimiz Genciz'' temasıyla para ödüllü fotoğraf yarışması organize etmeyi planladıklarını dile getiren Şirin, bunu her yıl düzenlemeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com